Mersin (İçel) Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
AkhisarsporMKE AnkaragücüAytemiz AlanyasporAntalyasporİstanbul BaşakşehirBeşiktaşBursasporErzurum BBÇaykur RizesporFenerbahçeGalatasarayGöztepeKasımpaşaKayserisporAtiker KonyasporTrabzonsporDemir Grup SivassporYeni Malatyaspor

AK Partili Yılmaz: “Helalleşme söylemleri ve toplantıları, bu zihniyeti bu lekeden kurtarmayacaktır”

TBMM ANAYASA KOMİSYONU KATİP ÜYESİ VE AK PARTİ MERSİN MİLLETVEKİLİ ZEYNEP GÜL YILMAZ, BAŞÖRTÜSÜNE ‘1 METREKARELİK BEZ PARÇASI’ DİYEN CHP GENEL BAŞKANI KEMAL KILIÇDAROĞLU’NUN, ‘28 ŞUBAT MAĞDURU’ OLDUĞUNU SÖYLEMESİNİN ABESLE İŞTİGAL OLDUĞUNU BELİRTEREK, “DÜNÜN FAİLLERİ, BUGÜNÜN MAĞDURU ROLÜNE SOYUNMUŞ DURUMDADIR. KEMAL KILIÇDAROĞLU VE TEMSİL ETTİĞİ ZİHNİYET, 28 ŞUBAT’IN ANA AKTÖRÜ VE FAİLİDİR. HELALLEŞME SÖYLEMLERİ VE TOPLANTILARI, BU ZİHNİYETİ, BU LEKEDEN KURTARMAYACAKTIR” DEDİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
AK Partili Yılmaz: “Helalleşme söylemleri ve toplantıları, bu zihniyeti bu lekeden kurtarmayacaktır”
119 views
28 Şubat 2022 - 19:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

TBMM Anayasa Komisyonu Katip Üyesi ve AK Parti Mersin Milletvekili Zeynep Gül Yılmaz, başörtüsüne ‘1 metrekarelik bez parçası’ diyen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ‘28 Şubat mağduru’ olduğunu söylemesinin abesle iştigal olduğunu belirterek, “Dünün failleri, bugünün mağduru rolüne soyunmuş durumdadır. Kemal Kılıçdaroğlu ve temsil ettiği zihniyet, 28 Şubat’ın ana aktörü ve failidir. Helalleşme söylemleri ve toplantıları, bu zihniyeti bu lekeden kurtarmayacaktır” dedi.

TBMM’de basın toplantısı düzenleyen AK Parti Mersin Milletvekili Zeynep Gül Yılmaz, demokrasi hayatının en karanlık sayfalarını askeri darbe ve muhtıraların oluşturduğunu belirterek, Cumhuriyet tarihinde 27 Mayıs 1960’ta başlayıp 15 Temmuz 2016’daki hain darbe girişimine kadar geçen süreçleri ‘millete ve demokrasiye yönelen birer suikast’ olarak nitelendirdi. 28 Şubat post modern darbesinin üzerinden 25 yıl geçtiğini, Sincan’da tankların yürümesinin ardından “Demokrasiye balans ayarı yaptık” ifadeleriyle başlayan, yıllarca zihinlerden silinmeyecek sürecin Türkiye’de siyasi, idari, hukuki ve toplumsal alanda tartışmalı bir dönem yaşattığını kaydeden Yılmaz, “28 Şubat, diğer tüm darbeler gibi hukuka, temel hak ve hürriyetlere, millet iradesine ve demokratik değerlere saldırganlık içeren bir darbedir. Bin yıl sürecek denen, tamamen bir toplum mühendisliği olan 28 Şubat post-modern darbesinde millet iradesi tank paletleri ile ezildi. Ülkemizde yaşanılan bu acı süreç, haksızlıklara karşı olan ve adalet duygusu olan herkesin vicdanını kanattı. Sırf inançlarından dolayı binlerce insanımız, büyük mağduriyetler yaşayıp, insan hakları ihlallerine maruz bırakıldı. Siyasi görüş ve inancından dolayı insanların çalışma, eğitim,

ibadet, düşünce ve ifade özgürlükleri gibi temel hakları ellerinden alındı” diye konuştu.

Yılmaz, 28 Şubat’ta siyasete, demokrasiye ve insan haklarına “balans ayarı” yapmaya çalışanların millet tarafından kısa sürede balans ayarına uğradığını belirtti. 28 Şubatçıların en büyük dersi 3 Kasım 2002’de yapılan seçimde “Yeter, söz de karar da milletindir” diyerek AK Parti’yi iktidara taşıyan milletin verdiğini kaydeden Yılmaz, “Etkisi bin yıl sürecek’ dedikleri 28 Şubat, tarihin çöp sepetine bir utanç kaynağı olarak atıldı. Demokrasi tarihimizdeki bu kara lekenin milletimizin direnci ve mücadelesiyle geride kaldığını görürken, başörtüsüne ‘1 metrekarelik bez parçası’ diyen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun 28 Şubat mağduru olduğunu söylemesi ise abesle iştigaldir. Dünün failleri, bugünün mağduru rolüne soyunmuş durumdadır. 28 Şubat’ın zalimleri de, mazlumları da bellidir. Kemal Kılıçdaroğlu ve temsil ettiği zihniyet, 28 Şubat’ın ana aktörü ve failidir. Helalleşme söylemleri ve toplantıları, bu zihniyeti bu lekeden kurtarmayacaktır” dedi.

Yılmaz, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde yeni Türkiye yolunda daha emin adımlarla yürüyeceklerine, milletin aklıyla alay etmeye çalışan fırsatçılara da bu milletin başına bela ettirmeyeceklerine söz verdiklerini aktardı.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.