Mersin (İçel) Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Akkuyu Nükleer A.Ş. çalışanları, ‘Umut Tohumları’ projesi kapsamında çocuklarla fidan dikti

AKKUYU NÜKLEER A.Ş. ÇALIŞANLARI, GÜLNAR BÜYÜKECELİ İLKOKULU İLE BERABER BAŞLATTIĞI ‘UMUT TOHUMLARI’ PROJESİ KAPSAMINDA, ÇOCUKLARLA BİRLİKTE OKUL BAHÇESİNE AVOKADO FİDANLARI DİKTİ. ETKİNLİKTE, ÇOCUKLARA ‘UMUT TOHUMLARI’ ADI VERİLEN ÇİÇEK TOHUMLARI HEDİYE EDİLDİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Akkuyu Nükleer A.Ş. çalışanları, ‘Umut Tohumları’ projesi kapsamında çocuklarla fidan dikti
115 views
10 Haziran 2021 - 13:40
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Akkuyu Nükleer A.Ş. çalışanları, Gülnar Büyükeceli İlkokulu ile beraber başlattığı ‘Umut Tohumları’ projesi kapsamında, çocuklarla birlikte okul bahçesine avokado fidanları dikti. Etkinlikte, çocuklara ‘Umut Tohumları’ adı verilen çiçek tohumları hediye edildi. Etkinlik, Covid-19 tedbirleri çerçevesinde gerçekleştirildi.

Akkuyu Nükleer A.Ş. çalışanları, ‘Umut Tohumları’ projesi kapsamında, Büyükeceli İlkokulu öğrencileriyle bir araya geldi. Okulda düzenlenen etkinliğe, Gülnar İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Kadim, Akkuyu Nükleer A.Ş. İletişim Direktörü Kiyra Staples, Akkuyu Nükleer A.Ş. Bölge İletişim Bölümü Eksperi Eyüp Lütfi Sarıcı, Büyükeceli İkokulu Müdürü Serhat Özgür Öztürk ile öğretmen ve öğrencilerin katıldı.

Etkinlikte, ‘Akkuyu’ harflerini simgeleyen 6 adet avokado fidanı okul bahçesine dikildi. Her mevsim yeşil kalabilen ve bölgenin iklim koşullarına uygunluğu nedeniyle tercih edilen ağaçların ‘can suyu’ çocuklar tarafından verildi. Okul bahçesine, bakımı çocuklara emanet edilecek toplam 40 farklı meyve ağacının dikilmesi planlanıyor.

Etkinlikte, Akkuyu Nükleer A.Ş. yetkilileri tarafından anaokulu öğrencilerine ‘Umut Tohumları’ adı verilen çiçek tohumları ve saksılar da hediye edildi. Etkinlikte, Akkuyu Nükleer A.Ş. yetkilileri ve öğretmenleriyle birlikte tohumları saksılara eken çocuklara; daha yeşil ve sürdürülebilir bir gelecek için doğaya sahip çıkmanın önemi konusunda farkındalık oluşturulması hedeflendi.

Törende konuşan Gülnar İlçe Milli Eğitim Müdürü Kadim, “Akkuyu Nükleer A.Ş. ve okul müdürlerimiz arasında kurulan ittifak sonucu bu programı gerçekleştiriyoruz. Biliyorsunuz şu anda dünyanın sorunu iklim değişikliği ve kuraklık. Bu sorun maalesef ülkemizin genelini ve ilçemizi de etkiliyor. Biz Gülnar ve Büyükeceli olarak kuraklıktan etkilenen bir bölgeyiz. Maalesef uzun zamandır yağmur yağmıyor. Bunun farklı sebepleri var ama bu etkileri tersine çevirebilmek için tüm dünyada yaşayan insanların ve ülkelerin üzerine düşen görevler de var. Bu sorunla mücadele etmek için bireysel olarak hepimiz çaba göstermek zorundayız. Burada kendi adımıza bir katkıda bulunmak ve çocuklarda çevreyi korumanın önemine dair farkındalık oluşturmak adına bir meyve ağacı bahçesi yapıyoruz. Bunda okul müdürümüz Serhat Bey’in, ortaokul müdürümüz Erdinç Bey’in ve yine okul idarecimiz Salih Karaca’nın emekleri var. Onlara ayrıca teşekkür ediyoruz. Bu vesileyle bu projede yer alan Akkuyu yetkililerine de teşekkür ediyoruz. İnşallah kısa sürede bu alan yemyeşil bir bahçeye dönüşecek” dedi.

Büyükeceli İlkokulu Müdürü Öztürk de “Bugün burada çiçek tohumu ekimi ve fidan dikimi için bulunuyoruz. ‘Tohumlar fidana, fidanlar ağaca, ağaçlar ormana dönmeli yurdumda’ parolasıyla bugün güzel bir etkinliğe imza atıyoruz. Burada emeği geçen herkese yürekten teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Etkinliğe katılan Akkuyu Nükleer A.Ş. Bölge İletişim Bölümü Eksperi Sarıcı ise “Akkuyu Nükleer A.Ş. olarak, Büyükeceli’de inşa ettiğimiz çevre dostu, geleceğin temiz yeşil enerji kaynağı olan nükleer güç santrali ile doğaya katkıda bulunacağız. Bu etkinlikle sadece bir bahçe yapmıyoruz; aynı zamanda burada yaşayacak olan genç nesil için sürdürülebilir bir geleceğin de adımını atmış oluyoruz. On yıllar boyu temiz ve güvenilir enerji üretecek nükleer güç santrali ile Büyükeceli’de yaşanabilir bir doğaya ‘merhaba’ diyoruz. Doğaya hayat veren ve çevreyi koruyan sizleri tebrik ediyorum. Derslerinizde ve gelecek yaşamınızda başarılar diliyorum” diye konuştu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.