Mersin (İçel) Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Arslan: “AB ülkeleri bant alımında gözünü Türkiye’ye çevirdi”

BONABANT YÖNETİM KURULU BAŞKANI NİDA BEYOĞLU ARSLAN, PANDEMİYLE BİRLİKTE BAŞLAYAN HAMMADDE SORUNU VE NAVLUN FİYATLARINDAKİ ARTIŞIN 2021 YILINA DAMGASINI VURDUĞUNU BELİRTEREK, “AVRUPA BİRLİĞİ ÜLKELERİ, UZAKDOĞU MENŞELİ TEDARİK ZİNCİRİNİN KIRILMASIYLA BİRLİKTE İHRACATTA ROTASINI DAHA ERİŞİLEBİLİR DESTİNASYONLARA ÇEVİRDİ” DEDİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Arslan: “AB ülkeleri bant alımında gözünü Türkiye’ye çevirdi”
21 views
24 Aralık 2021 - 14:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Mersin’de bulunan fabrikada yıllık 5 bin ton üretim kapasitesine sahip olarak akrilik koli bandı sektöründe faaliyetlerini sürdüren BonaBant Yönetim Kurulu Başkanı Nida Beyoğlu Arslan, pandemiyle birlikte başlayan hammadde sorunu ve navlun fiyatlarındaki artışın 2021 yılına damgasını vurduğunu belirterek, “Avrupa Birliği ülkeleri, Uzakdoğu menşeli tedarik zincirinin kırılmasıyla birlikte ihracatta rotasını daha erişilebilir destinasyonlara çevirdi” dedi.

Firma olarak lojistik fırsatını en iyi şekilde kullanarak sektörde yaşanan durgunluğu fırsata çevirdiklerini kaydeden Arslan, “Kaliteli ürünü iyi fiyat avantajıyla sunduğumuz Avrupa pazarında yıl içerisinde ihracatta iyi bir ivme yakalamayı başardık” ifadelerini kullandı.

Mersin’in hem liman kenti olması hem de karayolu lojistiğinde yine avantajlı konumda bulunması nedeniyle, hızlı teslimatta özellikle Orta Doğu ülkeleri içinde bir cazibe merkezi olduğunu kaydeden Arslan, ayrıca Türkiye ekonomisinin güçlü aktörlerinden birisi olan ambalaj sanayisinin yine en önemli kalemlerinden biri olan bant üretiminin, kullanım alanının da fazla olması nedeniyle hemen her sektörde yer bulduğuna da dikkat çekti.

“Üretimin gücüne inanıyoruz. Büyüme hedeflerimize adım adım ulaşıyoruz”

Gündeme dair değerlendirmelerde de bulunan Arslan, “Döviz kurlarındaki artış hammadde temini yönünden satın almalarımızı etkilese de biz, müşterilerimize her zaman sabit fiyat verebiliyoruz. Küresel bazda yaşanan ekonomik değişimleri elbette dikkatle izliyoruz ancak firma olarak üretmenin ve çalışmanın gücüne inanıyoruz. Bu doğrultuda 2021 yılı başında koyduğumuz büyüme hedeflerimize yılsonuna doğru emin adımlarla ilerliyoruz” diye konuştu.

“Ambalaj sektörü çok geniş bir alanı kapsamaktadır” diyen Arslan, şöyle devam etti; “Her geçen yıl yeni teknolojilerle ve rekabetin getirdiği piyasaya talepleri ile kendini geliştiren, dinamik bir sektörün aktörleriyiz. Ülkemizin nüfus yoğunluğu, kullanıcıların tüketim ihtiyaçları ve artan ihraç rakamlarımız ile birlikte, yakın ve orta gelecekte daha da gelişme potansiyeli olan sektörümüz adına 2022 yılına iyi bir başlangıç yapacağımızı ön görüyoruz.”

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.