Mersin (İçel) Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Arslan: “İhracattaki artışı korumamız gerekiyor”

TESTA UN YÖNETİM KURULU BAŞKANI İBRAHİM ARSLAN, SON 1 YILDA TÜRKİYE CUMHURİYETİ TARİHİNİN İHRACAT REKORLARININ KIRILDIĞINI BELİRTEREK, “İHRACATTAKİ REKOR ARTIŞLARI KORUYARAK ÜRETİME DEVAM ETMELİYİZ” DEDİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Arslan: “İhracattaki artışı korumamız gerekiyor”
25 views
11 Ekim 2021 - 13:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Son 1 yılda Türkiye Cumhuriyeti tarihinin ihracat rekorlarının kırıldığını söyleyen Testa Un Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Arslan, “İhracattaki rekor artışları koruyarak üretime devam etmeliyiz” dedi.

Arslan, Covid-19 salgını ile birlikte başta Avrupa olmak üzere dünyanın bir çok yerinde üretimin yavaşladığının altını çizerek, “Pandemi döneminde Türkiye’de üretimde herhangi bir yavaşlama söz konusu olmadı. Devletimizin aldığı tedbirler doğrultusunda çalışmaya devam ettik. Bundan dolayı da Avrupa’da yaşanan üretim yavaşlaması Türkiye lehine döndü ve Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en yüksek ihracat rakamlarını gerçekleştirerek rekorlar kırdık. Yeni elde ettiğimiz pazarlar başta olmak üzere, pazarlarımızı kaybetmeden üzerine yenilerini ekleyerek ihracat rakamlarımızı daha da yukarıya taşımamız gerekiyor. Ülke olarak eylül ayında ihracatımız, geçtiğimiz yılın aynı ayına göre yüzde 30’luk artışla 20.8 milyar dolar seviyesinde gerçekleşti. Ayrıca son 12 aylık ihracat değerimiz 212.2 milyar dolarla yeni bir cumhuriyet rekoru kırmayı başardı. Bu rakamlar Türk üreticisinin çalışmalarında ne kadar başarılı olduğunun bir göstergesidir” diye konuştu.

“Sanayici üzerine düşeni yapıyor”

Sanayicilerin her sektörde üzerine düşüne yaptığını kaydeden Arslan, “Devletimizin kapanma süreçlerinde bile bizlere verdiği izinler ile kendi tedbirlerimizi üst seviyede tutarak üretime devam ettik. Bu anlamda tüm sanayicilerimiz takdiri hak ediyor. Bundan sonraki süreçlerde de sanayicilerimiz özellikle yurtdışı pazarında sıkı çalışmalar yaparak ihracat rakamlarını yukarıya çekip, ülke ekonomisine katkı sağlamalı” ifadelerini kullandı.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.