Mersin (İçel) Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Budamadan elde edilen odunlar, ihtiyaç sahiplerine ulaştırılıyor

MERSİN’İN ERDEMLİ İLÇE BELEDİYESİ EKİPLERİ, BUDAMALARDAN ELDE EDİLEN ODUNLARI TOPLAYARAK, YARDIMA MUHTAÇ AİLELERE ULAŞTIRIYOR.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Budamadan elde edilen odunlar, ihtiyaç sahiplerine ulaştırılıyor
79 views
11 Aralık 2020 - 12:12
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Mersin’in Erdemli ilçe Belediyesi ekipleri, budamalardan elde edilen odunları toplayarak, yardıma muhtaç ailelere ulaştırıyor.

Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, budama sonrası geri dönüşüme bırakılan başta ağaç parçaları olmak üzere, değerlendirilebilecek ürünleri bir bir topluyor. Budanan ağaç parçaları Park ve Bahçeler Müdürlüğü sera yerleşkesinde küçük parçalara ayrılıyor. Sobalara uygun hale getirilen odun parçaları, ihtiyaç sahiplerine dağıtılıyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, hizmetten vatandaşın memnun olduğunu ifade ederek, “Tüketen değil üreten belediyecilik anlayışı ile her alanda olduğu gibi çevre düzenlemesinde de kendi ürünlerimizi yetiştiriyor ve kullanıyoruz. Şehrimizin çevre düzenlemesi için ihtiyacı olan ürünler, fazlasıyla seramızda üretiliyor. Erdemli Belediyesi, dışa bağımlı olmadan yüz binin üzerinde yaptığı üretimle, kendi kendine yeten bir belediyedir. Ürünlerimizi yetiştirme aşamasında da bilimsel metotları kullanıyoruz. Ziraat mühendisleri ve çevre mühendisleri ile bu işi modern yöntemlerle yapıyoruz. Şu an çiçek seramızda onlarca çeşit bitkiden binlerce üretilmiş olup, dikime hazır bir şekilde bekletilmektedir. Bunun yanında ilçemizde gerçekleştirdiğimiz budama faaliyetleri sonucu açığa çıkan ağaçları da belediye seramızda, ufak parçalar haline getirerek vatandaşlarımızın kullanımına hazır hale getiriyoruz. Yapılan bu hizmetler devlet kaynaklarını en uygun şekilde kullanmak adına, ülke ekonomisine geri dönüşümde katkı sunmak adına yapılmaktadır” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.