Mersin (İçel) Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Büyükşehir Belediyesinin tercih danışmanlığı desteğinde süre 20 Ağustos’a uzatıldı

MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNİN ÜNİVERSİTE TERCİHİ YAPACAK ÖĞRENCİLERE YÖNELİK ‘ÜNİVERSİTEYE GİRİŞ TERCİH DANIŞMANLIĞI DESTEĞİ’NİN SÜRESİ 13 AĞUSTOS’TAN 20 AĞUSTOS’A KADAR UZATILDI. BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNİN EĞİTİM VE ÖĞRETİMİ DESTEKLEME KURS MERKEZLERİNİN YENİ DÖNEM KAYITLARI İÇİN SON BAŞVURU SÜRESİ İSE 13 AĞUSTOS OLARAK BELİRLENDİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Büyükşehir Belediyesinin tercih danışmanlığı desteğinde süre 20 Ağustos’a uzatıldı
77 views
07 Ağustos 2021 - 10:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Mersin Büyükşehir Belediyesinin üniversite tercihi yapacak öğrencilere yönelik ‘Üniversiteye Giriş Tercih Danışmanlığı Desteği’nin süresi 13 Ağustos’tan 20 Ağustos’a kadar uzatıldı. Büyükşehir Belediyesinin Eğitim ve Öğretimi Destekleme Kurs Merkezlerinin yeni dönem kayıtları için son başvuru süresi ise 13 Ağustos olarak belirlendi.

Mersin Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, Kongre ve Sergi Sarayında ücretsiz olarak verilen danışmanlık hizmetinden MERCİ’ye kayıtlı öğrencilerin dışında kentteki tüm öğrenciler son güne kadar yararlanabilecek. Büyükşehir bünyesinde hizmet veren Eğitim ve Öğretimi Destekleme Kurs Merkezi öğretmenleriyle tercihlerini yapan öğrenciler, tercih sürecini daha rahat geçirme fırsatı buluyor. Uzman rehberlik öğretmenlerinin 20 Ağustos’a kadar öğrencilere sunacağı ‘Üniversiteye Giriş Tercih Danışmanlığı’ desteğiyle gençlerin geleceğe sağlam adımlar atması amaçlanıyor. Danışmanlık desteği, Büyükşehir Belediyesinin 9 ilçede yer alan Eğitim ve Öğretimi Destekleme Kurs Merkezlerinde de veriliyor.

Yeni dönem kurs kayıtları 13 Ağustos’a kadar devam edecek

Yeni dönem Eğitim ve Öğretim Kurs Merkezi kayıtlarını almaya başlayan Büyükşehir Belediyesinin ön kayıtları da 13 Ağustos’a kadar uzatıldı. Öğrenciler, kurslara başvuru yapmak için www.mersin.bel.tr adresini ziyaret ederek ön kayıtlarını gerçekleştirebilecek. Öğrenciler, web sayfasındaki başvuru ilanına tıklayıp kendilerinden istenen bilgileri doldurarak başvurularını tamamlayabiliyor.

Okula devam eden öğrencilerden; aile gelir durumu bildirir belge (SGK, maaş bordrosu, vergi mükellef belgesi), not ortalamasını gösterir belge (9,10,11. sınıflar için transkript), öğrenim belgesi; mezun öğrencilerden ise diploma fotokopisi, aile gelir durumu bildirir belge ve adli sicil kaydı isteniyor.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.