Mersin (İçel) Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Çamlıpınaralanı Mahallesinin içmesuyu sorunu çözülüyor

MERSİN’İ İHTİYACI OLAN KALİTELİ VE DAYANIKLI ALTYAPIYA KAVUŞTURMAK İÇİN ÇALIŞMALARINI ARALIKSIZ SÜRDÜREN MESKİ, ANAMUR İLÇESİ ÇAMLIPINARALANI MAHALLESİ’NİN UZUN YILLARDIR SÜREGELEN İÇMESUYU SORUNUNUN ÇÖZÜMÜ İÇİN ÇALIŞMA BAŞLATIYOR. YATIRIM TUTARI 1 MİLYON 364 BİN LİRA OLAN YAKLAŞIK 10 KİLOMETRELİK İÇMESUYU HATTI ÇALIŞMASI İLE MAHALLE SAKİNLERİNİN YILLARDIR YAŞADIĞI İÇMESUYU PROBLEMİ SONA ERİYOR.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Çamlıpınaralanı Mahallesinin içmesuyu sorunu çözülüyor
115 views
17 Kasım 2020 - 15:40
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Mersin’i ihtiyacı olan kaliteli ve dayanıklı altyapıya kavuşturmak için çalışmalarını aralıksız sürdüren MESKİ, Anamur ilçesi Çamlıpınaralanı Mahallesi’nin uzun yıllardır süregelen içmesuyu sorununun çözümü için çalışma başlatıyor. Yatırım tutarı 1 milyon 364 bin lira olan yaklaşık 10 kilometrelik içmesuyu hattı çalışması ile mahalle sakinlerinin yıllardır yaşadığı içmesuyu problemi sona eriyor.

Yetersiz içmesuyu altyapısı bulunan Çamlıpınaralanı Mahallesi’ne, Ören Mahallesi’nde bulunan mevcut depodan yeni yapılacak içmesuyu terfi hattı ile içmesuyu götürülerek, mevcut problem giderilecek. Yapımına başlanan içmesuyu imalatları kapsamında, Ören Mahallesi’nde bulunan mevcut su deposundan yeni yapılacak sistemle yaklaşık 9 bin 926 metre içmesuyu şebeke imalatı, 1 adet 30 metre küp içmesuyu biriktirme deposu ve 1 adet 10 metre küp toplama odası ile mekanik imalatlar yapılarak, mahallenin içmesuyu sorununa son verilecek.

Konuyla ilgili MESKİ’den yapılan açıklamada, yatırım tutarı yaklaşık 1 milyon 364 bin 434 lira olan içmesuyu imalatlarının 2020 yılı sonunda tamamlanmasının planlandığı belirtilerek, “Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer öncülüğünde başlatılan içmesuyu ve altyapı çalışmaları yoğun bir şekilde devam etmektedir. Çamlıpınaralanı Mahallesi sakinleri, uzun yıllardır içmesuyu problemi yaşamaktadır. Yapımına başlanan içmesuyu çalışmaları ile mahallenin bu sorunu ortadan kaldırılacaktır. 2020 yılının sonunda ihalesi tamamlanarak işletmeye alınması planlanan içmesuyu tesisleri ile mahallenin içmesuyu sorunu giderilecektir. Mersin’in muhtelif mahallelerinde yürütülen içmesuyu çalışmaları ile vatandaşların yaşadığı problemleri sonlandırmak için 7/24 hizmet verilmektedir” ifadelerine yer verildi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.