Mersin (İçel) Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Güvenlik görevlilerine istihdam becerileri programı düzenlendi

MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ KARİYER MERKEZİ, İŞKUR’LA GERÇEKLEŞTİRDİĞİ PROTOKOL KAPSAMINDA BÜNYESİNE KAYITLI GÜVENLİK GÖREVLİLERİNİN İSTİHDAM BECERİLERİNİ GELİŞTİRECEK ÇALIŞMA DÜZENLEDİ. ÇALIŞMADA, GÜVENLİK GÖREVLİLERİ, BİR FİRMANIN İNSAN KAYNAKLARI YETKİLİLERİ TARAFINDAN MÜLAKATA TABİ TUTULDU. YAKLAŞIK 80 ADAYIN YARARLANDIĞI ÇALIŞMADA; İŞ ARAYANLAR HEM TEORİK OLARAK BİLGİLENDİRİLDİ HEM DE GERÇEK ZAMANLI MÜLAKAT ETKİNLİĞİNDEN YARARLANDI.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Güvenlik görevlilerine istihdam becerileri programı düzenlendi
23 views
29 Aralık 2021 - 12:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

MERSİN (İHA) – Mersin Büyükşehir Belediyesi Kariyer Merkezi, İŞKUR’la gerçekleştirdiği protokol kapsamında bünyesine kayıtlı güvenlik görevlilerinin istihdam becerilerini geliştirecek çalışma düzenledi. Çalışmada, güvenlik görevlileri, bir firmanın insan kaynakları yetkilileri tarafından mülakata tabi tutuldu. Yaklaşık 80 adayın yararlandığı çalışmada; iş arayanlar hem teorik olarak bilgilendirildi hem de gerçek zamanlı mülakat etkinliğinden yararlandı.

Mersin Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, Kariyer Merkezi, istihdama katkı sağlamaya yönelik çalışmalarını sürdürüyor. Geçtiğimiz aylarda Mersin Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ile imzalanan iş birliği protokolü ile İŞKUR Hizmet Noktası yetkisini de alan Kariyer Merkezi, adayların istihdam becerilerini geliştirecek programlar düzenliyor.

Güvenlik görevlilerinin istihdam becerilerine katkı sunuluyor

Kongre ve Sergi Sarayında Kariyer Merkezine kayıtlı güvenlik görevlileri ile yapılan programda; mülakatta dikkat edilmesi gereken konulara değinildi. Ardından güvenlik görevlileri, bir firmanın insan kaynakları yetkilileri tarafından mülakata tabi tutuldu. Yaklaşık 80 adayın yararlandığı çalışmada; iş arayanlar hem teorik olarak bilgilendirildi hem de gerçek zamanlı mülakat etkinliğinden yararlandı. Bundan sonraki aşamada; önümüzdeki süreçte hangi adayların hangi sektörün beklentilerini karşılayarak istihdama katılacakları takip edilecek.

Diğer meslek grupları da sırada

Kariyer Merkezine kayıtlı adayların meslek gruplarına göre eğitimlerine ve mülakatlarına devam edilerek hem iş arama becerilerine katkı sunulacak hem de çalışabilecekleri potansiyel firmalarla iletişim sürdürmeleri sağlanacak.

Kariyer Merkezi; iş arayanlara, öğrencilere ve işverenlere yönelik rehberlik faaliyetlerinde standartları yükseltmek ve kurumlar arası iş birliğine dayalı projeleri hayata geçirmek üzere geçtiğimiz aylarda Mersin Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ile istihdam konusunda, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile de mesleki eğitimler konusunda iş birliği protokolleri imzaladı. Söz konusu protokoller Kariyer Merkezinin sunacağı hizmetleri hem arttırdı hem de çeşitlendirdi. İmzalanan iş birliği protokolü ile adaylar, İŞKUR Portalı üzerinde özel sektörün vermiş olduğu açık işlere resmi olarak yönlendirilebiliyor. İş arayanlar Kariyer Merkezi’ne gelerek, merkezde görevli personel aracılığı ile İŞKUR’da yapacağı işlemlerin birçoğunu gerçekleştirebiliyor.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Kariyer Merkezi Müdürü Serkan Özada; Kariyer Merkezi olarak pandemi süreci ile iş gücü piyasalarında yaşanan değişime adapte olurken, diğer taraftan hedef kitleye sunulan hizmetleri güncelleyerek teknolojik çözümlere odaklandıklarını vurguladı.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.