Mersin (İçel) Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Hasan Yıldırım: “Afrika’ya ihracat rekoru kırdık”

YILBOR BORU YÖNETİM KURULU ÜYESİ HASAN YILDIRIM, AFRİKA PAZARINA BÜYÜK ÖNEM VERDİKLERİNİ BELİRTEREK, “MERSİN’İN AFRİKA ÜLKELERİNE İHRACATI 2021 YILININ İLK 6 AYINDA BİR ÖNCEKİ YILIN AYNI DÖNEMİNE GÖRE YÜZDE 90 ARTTI” DEDİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Hasan Yıldırım: “Afrika’ya ihracat rekoru kırdık”
16 views
19 Ekim 2021 - 12:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Yılbor Boru Yönetim Kurulu üyesi Hasan Yıldırım, Afrika pazarına büyük önem verdiklerini belirterek, “Mersin’in Afrika ülkelerine ihracatı 2021 yılının ilk 6 ayında bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 90 arttı” dedi.

Yılbor Boru Yönetim Kurulu üyesi Hasan Yıldırım, Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından açıklanan verileri değerlendirdi. Yıldırım, “Verilere bakıldığında Mersin’in Afrika pazarında ilk altı ayda bir önceki yılın ilk altı ayına göre rekor bir yükseliş yaptığını görüyoruz. 2020 Yılının aynı döneminde Afrika’ya 188 milyon 291 bin dolarlık ihracat gerçekleştirirken, bu yıl yüzde 90’lık bir artış ile 356 milyon 898 bin dolarlık ihracat gerçekleştirdik. Avrupa’ya ise yüzde 46’lık bir artış ile 854 milyon 528 bin dolarlık bir ihracat gerçekleştirdik. En çok ihracat gerçekleştirdiğimiz Asya pazarına 914 milyon 406 bin dolarlık ihracat gerçekleştirirken, bir önceki yıla göre artış oranı ise yüzde 3 oldu. Bu rakamlara bakıldığında Mersin’in geçtiğimiz yıla göre en çok Afrika pazarında büyüdüğünü görebiliriz” diye konuştu.

Yılbor Boru olarak Afrika pazarında ciddi bir yer edindiklerinin altını çizen Hasan Yıldırım, “Bizde şirket olarak bu pazara büyük önem veriyoruz. İhracatımızı geliştirmek için sürekli temas halindeyiz. Ürün kalitemizi yükseltmek, yurtdışı pazarda kalıcı olmak için Ar-Ge ekibimiz sürekli çalışma halinde. Tüm kent olarak Afrika pazarını iyi değerlendirmeli, gerekirse Afrika ülkelerinde çeşitli temaslarda bulunmalıyız” şeklinde konuştu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.