Mersin (İçel) Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Karacailyas Kültür ve Sanat Evi kursiyerleri hünerlerini sergiledi

AKDENİZ BELEDİYESİNE BAĞLI KARACAİLYAS KÜLTÜR VE SANAT EVİ KURSİYERLERİ, DÖNEM SONU ETKİNLİĞİNDE HÜNERLERİNİ SERGİLEDİ. KURSİYERLERİN DÖNEM SONU SERGİSİNİN YANI SIRA BAĞLAMA SINIFI ÇOCUKLARININ DİNLETİSİ VE 3-6 YAŞ GRUBUNUN SAHNE GÖSTERİSİ ETKİNLİĞE RENK KATTI.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Karacailyas Kültür ve Sanat Evi kursiyerleri hünerlerini sergiledi
115 views
20 Ağustos 2021 - 11:00
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Akdeniz Belediyesine bağlı Karacailyas Kültür ve Sanat Evi kursiyerleri, dönem sonu etkinliğinde hünerlerini sergiledi. Kursiyerlerin dönem sonu sergisinin yanı sıra bağlama sınıfı çocuklarının dinletisi ve 3-6 yaş grubunun sahne gösterisi etkinliğe renk kattı.

Mersin7in merkez ilçe Akdeniz Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, her yaştan vatandaşın bilgi ve beceri kazanması, aynı zamanda sosyalleşip ev ekonomisine de katkıda bulunması amacıyla hizmet veren Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesindeki Kültür ve Sanat Evleri, ilçenin kültürel ve sanatsal gelişimi noktasında çalışmalarını sürdürüyor. Bu bağlamda emeklerini beğeniye sunmak adına Karacailyas Kültür ve Sanat Evinde kursiyerlerin dönem sonu temalı sergisi ve 3-6 yaş grubunun sahne gösterisi ile bağlama sınıfının dinletisi de gerçekleşti.

“Her şey daha yaşanabilir bir Akdeniz için”

Akdeniz Belediye Başkanı Muhammet Mustafa Gültak, “Bizlerin bu evlerdeki en temel amacı adeta birer eğitim-öğretim merkezi gibi hizmet vermesiydi. Hem kursiyerlerin hem de evlatlarımızın bugünkü sunumları bizlerin ne kadar doğru bir yolda olduğumuzu bir kez daha gösteriyor. Hepsini tebrik ediyor; başarılarının devamını diliyorum. Kültür, sanat ve sportif faaliyetler hassasiyetle üzerinde durduğumuz en önemli konuların başında geliyor. Daha yaşanabilir bir Akdeniz için bütün fırsatları değerlendireceğimizden hiçbir vatandaşımızın şüphesi olmasın” diye konuştu.

Etkinlikte, kursiyerlerin takı tasarım, dikiş ve ahşap boyama ürünleri sergilenirken, 3-6 yaş oyun odası çocuklarının da sahnesi büyük beğeni topladı. Karacailyas Mahallesi sakinlerinin de ilgi gösterdiği etkinlik, bağlama sınıfı çocuklarının müzik dinletisi ile sona erdi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.