Mersin (İçel) Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Kariyer Mersin Projesine Toros Üniversitesi’nden tam destek

MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ KARİYER MERKEZİ’NİN “KARİYER MERSİN” PROJESİ KAPSAMINDA İŞ BİRLİĞİ YAPILAN KURULUŞLAR ZİYARET EDİLEREK, PROJE KAPSAMINDA YAPILACAK ÇALIŞMALAR HAKKINDA BİLGİ VERİLİYOR. BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ KARİYER MERKEZİ LİDERLİĞİNDE BULUŞAN HEYET, TOROS ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF. DR. ÖMER ARIÖZ’Ü ZİYARET ETTİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Kariyer Mersin Projesine Toros Üniversitesi’nden tam destek
20 views
10 Aralık 2021 - 12:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Kariyer Merkezi’nin ’Kariyer Mersin’ projesi kapsamında iş birliği yapılan kuruluşlar ziyaret edilerek, proje kapsamında yapılacak çalışmalar hakkında bilgi veriliyor. Büyükşehir Belediyesi Kariyer Merkezi liderliğinde buluşan heyet, Toros Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Arıöz’ü ziyaret etti.

Kariyer Merkezi koordinasyonunda, Mersin Üniversitesi, Tarsus Üniversitesi, Toros Üniversitesi, oda ve derneklerin bir araya geldiği projenin, Mersin’i geleceğe hazırlaması planlanıyor. Proje kapsamında iş birliği yapılan kuruluşlar ziyaret edilerek, proje kapsamında yapılacak çalışmalar hakkında bilgi veriliyor. Büyükşehir Belediyesi Kariyer Merkezi liderliğinde buluşan heyet, Toros Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Arıöz’ü ziyaret etti. Toros Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Arıöz, Mersin’de başlatılan Kariyer Mersin projesinin kentte heyecan oluşturduğunu ifade ederek, ilgili tüm tarafların bir araya gelmesinin önemine değindi.

Toros Üniversitesi olarak öğrencilerin akademik eğitimleri kadar iş hayatına hazırlanması konusuna da önem verdiklerini söyleyen Arıöz, Büyükşehir Belediyesi Kariyer Merkezi öncülüğünde başlayan projenin etkin bir paydaşı olarak, Mersin’e değer katacak program ve projelere destek sunacaklarını vurguladı.

Kariyer Merkezi’nde hedefler büyük

Kariyer Merkezi Müdürü Serkan Özada, Kariyer Merkezi’nin kurulduğu ilk günden itibaren kurumlar arası iş birliğine dayalı projelere odaklandığını söyledi. Özada, iş arayan, öğrenci ve işverenlere yönelik rehberlik hizmetlerinde Türkiye’de bir model oluşturmak için “mesleki eğitim, kariyer rehberliği, yetenek ve kişilik envanterleri, gölge çalışma, networking buluşmaları ve kariyer etkinlikleri” hizmetlerini tek bir çatı altında paket halinde vermek istediklerini vurgulayarak, diğer taraftan Büyükşehir Belediyesinde yer alan kariyer fırsatları konusunda üniversite ve meslek lisesi öğrencilerine dönük projelere odaklanacaklarını belirtti.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.