Mersin (İçel) Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Mersin, 14 Şubat Sevgililer Günü için süsleniyor

MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, KENTİ 14 ŞUBAT SEVGİLİLER GÜNÜNE ÖZEL SEVGİ TEMALI FİGÜRLERLE SÜSLEDİ. PARK VE BAHÇELER DAİRESİNİN MARANGOZHANESİNDE TAMAMI AHŞAPTAN ÜRETİLEN FİGÜRLER KÜLTÜR PARK BAŞTA OLMAK ÜZERE KENTİN ÇEŞİTLİ YERLERİNE YERLEŞTİRİLDİ. EKİPLER, AYNI ÇALIŞMAYI ÖZGECAN ASLAN BARIŞ MEYDANINDA DA GERÇEKLEŞTİRİYOR.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Mersin, 14 Şubat Sevgililer Günü için süsleniyor
98 views
10 Şubat 2021 - 12:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Mersin Büyükşehir Belediyesi, kenti 14 Şubat Sevgililer Gününe özel sevgi temalı figürlerle süsledi. Park ve Bahçeler Dairesinin marangozhanesinde tamamı ahşaptan üretilen figürler Kültür Park başta olmak üzere kentin çeşitli yerlerine yerleştirildi. Ekipler, aynı çalışmayı Özgecan Aslan Barış Meydanında da gerçekleştiriyor.

Mersin Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, kent 14 Şubat Sevgililer Gününe özel sevgi temalı figürlerle süsleniyor. Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığının marangozhanesinde tamamı ahşaptan üretilen figürler, Adnan Menderes sahili boyunca Kültür Park başta olmak üzere kentin çeşitli yerlerine yerleştirildi. Işıl ışıl parlayan ışıklı sevgi yolu ve hatıra panoları ise en beğenilen köşelerden oldu.

Marangozhanede hazırlanan figürler sanat ekibi tarafından çizildi. Ustalar ise bir hafta süren çalışmayla ahşap malzemelerden kalp figürleri, Türkçe ve İngilizce ‘Aşk’ yazısı ve yazılı hatıra panoları olmak üzere 200’ü aşkın figür üretti. Led ışıklarla bezenen ve Kültür Parka yerleştirilen sevgi yolu ise geceyi aydınlatarak Mersinlilere görsel şölen sunuyor.

Ekipler, 14 Şubat’a özel figürleri ve süslemeleri kadın üretici stantlarının kurulacağı Özgecan Aslan Barış Meydanına da yerleştiriyor. Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi Başkanlığı koordinesinde kadın üreticiler için Özgecan Aslan Barış Meydanında stant açılacak. Kadınlar el emeği göz nuru ürünlerini 11-12 Şubat’ta sergileme imkanı bulacak.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.