Mersin (İçel) Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Mersin Büyükşehir Belediyesi, Erdemli’de ‘Gönüllü Katılım’ toplantısı düzenledi

MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, ERDEMLİ İLÇESİNDE ‘KADIN VE AİLE HİZMETLERİNE GÖNÜLLÜ KATILIM TOPLANTISI’ GERÇEKLEŞTİRDİ. PROJENİN İLK GÖNÜLLÜSÜ OLAN MERSİNDEN KADIN KOOPERATİFİ BAŞKANI MERAL SEÇER’İN DE KATILDIĞI TOPLANTIDA KADINLARA, GÖNÜLLÜ ÇALIŞMA HAKKINDA BİLGİ VERİLDİ. KADINLARIN HEM İLÇE MERKEZİNDE HEM İL MERKEZİNDE KADIN ÜRETİCİ PAZARI TALEBİNİ DİNLEYEN MERAL SEÇER, KISA SÜRE İÇİNDE BU KONUDA İLK ADIMLARIN ATILACAĞINI İFADE ETTİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Mersin Büyükşehir Belediyesi, Erdemli’de ‘Gönüllü Katılım’ toplantısı düzenledi
183 views
02 Eylül 2020 - 1:01
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Mersin Büyükşehir Belediyesi, Erdemli ilçesinde ‘Kadın ve Aile Hizmetlerine Gönüllü Katılım Toplantısı’ gerçekleştirdi. Projenin ilk gönüllüsü olan Mersinden Kadın Kooperatifi Başkanı Meral Seçer’in de katıldığı toplantıda kadınlara, gönüllü çalışma hakkında bilgi verildi. Kadınların hem ilçe merkezinde hem il merkezinde Kadın Üretici Pazarı talebini dinleyen Meral Seçer, kısa süre içinde bu konuda ilk adımların atılacağını ifade etti.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi Başkanlığının, Mersinli kadınların belediye hizmetlerine katılımını sağlamak amacı ile başlattığı ‘Kadın ve Aile Hizmetlerine Gönüllü Katılım Toplantıları’ sürüyor. Bu kapsamda, Erdemli ilçesi Elvanlı Mahallesinde gerçekleştirilen toplantıya, Kadın ve Aile Hizmetlerine Gönüllü Katılım projesinin ilk gönüllü olan, Mersinden Kadın Kooperatifi Başkanı Meral Seçer, Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi Başkanı Şerife Hasoğlu Dokucu ile Elvanlı Mahallesi sakinleri katıldı.

Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi bünyesinde kurulan Gönüllüler Şube Müdürlüğü aracılığıyla çalışmalarda gönüllü faaliyet gösterecek vatandaşların başvurularının alındığı toplantıda konuşan Meral Seçer, kendisinin de belediye hizmetlerine gönüllü olarak katıldığını ifade etti. Seçer, “Toplantılarımız çok verimli geçiyor. Kadınlarımız neler üretiyor ve neler yapıyorlar, ne yapmak istiyorlar veya yaptıkları şeyler üzerinde biz nasıl bir değerlendirme yapabiliriz gibi konularda karşılıklı yaptığımız konuşmalarda güzel sonuçlar çıkarmamamıza sebep oluyor” dedi.

Mut ve Silifke ilçelerinde gerçekleştirilen toplantılarda da kadınların kadın üretici pazarı isteklerinin olduğunu ifade eden Seçer, Mersin Büyükşehir Belediyesi Kadın Üreticiler Pazarı konusundaki çalışmalarda sona gelindiğini kaydetti.

Toplantıda, Mersin Büyükşehir Belediyesi Engelliler ve Sağlık Hizmetleri Dairesi Başkanlığı personeli tarafından korona virüs konusunda bilgilendirme yapıldığını belirten Seçer, görevli sağlık personeli tarafından salgından korunmak için neler yapılması gerektiğinin pratik yöntemlerinin anlatıldığını söyledi. Seçer, korona virüs pandemisi dolayısı ile yarım kalan toplantıların pandemik koşullar altında da devam ettirileceğini ifade etti.

Toplantı sonunda söz alan kadınlar, görüş ve önerilerini iletti. Programa dahil olmak isteyen kadınlar ise form doldurdu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.