Mersin (İçel) Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Mersin Üniversitesi, ’çevre dostu’ üniversite sıralamasına girdi

DÜNYA GENELİNDE ÜNİVERSİTELERİN “ÇEVRE DOSTU BİR ÜNİVERSİTE GELİŞTİRME VE SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK” KONUSUNDAKİ KARARLILIĞINI ÖLÇEN VE DÜNYADA İLK VE TEK OLAN UI GREENMETRİC WORLD UNİVERSİTY RANKİNGS-UI GREENMETRİC DÜNYA ÜNİVERSİTELER SIRALAMASININ 2020 YILI SONUÇLARI AÇIKLANDI. MERSİN ÜNİVERSİTESİ (MEÜ) 84 ÜLKEDEN 912 ÜNİVERSİTENİN BULUNDUĞU SIRALAMADA İLK BAŞVURUSUNDA DÜNYADA 406., TÜRKİYE’DE İSE 21. OLARAK ÖNEMLİ BAŞARI ELDE ETTİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Mersin Üniversitesi, ’çevre dostu’ üniversite sıralamasına girdi
104 views
11 Aralık 2020 - 12:20
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Dünya genelinde üniversitelerin “Çevre dostu bir üniversite geliştirme ve sürdürülebilirlik” konusundaki kararlılığını ölçen ve dünyada ilk ve tek olan UI GreenMetric World University Rankings-UI GreenMetric Dünya Üniversiteler sıralamasının 2020 yılı sonuçları açıklandı. Mersin Üniversitesi (MEÜ) 84 ülkeden 912 üniversitenin bulunduğu sıralamada ilk başvurusunda dünyada 406., Türkiye’de ise 21. olarak önemli başarı elde etti.

Rektör Prof. Dr. Ahmet Çamsarı öncülüğünde üzerinde hassasiyetle durulan ve çeşitli projelerin hayata geçirildiği ’yeşil kampüs’ çalışmalarında önemli bir sonuca ulaşa MEÜ, böylece adını dünya genelindeki yeşil üniversiteler arasına yazdırmış oldu. MEÜ’nün dünya üniversiteleri yeşil kampüs sıralamasında dünyada 406., Türkiye’de 21. sırada yer almasının bu alanda yürütülen kararlı adımların neticesi olduğunu vurgulayan Rektör Çamsarı, sonuçtan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Çamsarı, “Bizim için önemli bir hedef olan bu sonuçla artık yeşil Üniversiteyiz. Emeği geçen tüm personelimize yürekten teşekkür ederim” dedi.

UI GreenMetric her üniversitenin yeşil kampüs olma yolunda 6 göstergesine göre üniversiteleri sıralayan dünyadaki ilk ve tek sistem olarak öne çıkıyor. Açıklanan sonuçla, kampüste yürütülen sürdürülebilirlik kapsamındaki çaba ele alınarak dünya çapında başvuru yapan üniversitelerin durumu ortaya konuluyor.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.