Mersin (İçel) Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Mersinli gıda toptancılarından özel kapı talebi

MERSİN TOPTANCI VE MEYVE SEBZE HAL KOMPLEKSİNDE FAALİYET GÖSTEREN GIDA TOPTANCILARI, DAHA ETKİN ÇALIŞABİLMEK ADINA BULUNDUKLARI BÖLÜMÜ MEYVE SEBZE HALİNDEN AYIRACAK YENİ BİR KAPI İSTEDİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Mersinli gıda toptancılarından özel kapı talebi
122 views
11 Kasım 2020 - 11:20
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Mersin Toptancı ve Meyve Sebze Hal Kompleksinde faaliyet gösteren gıda toptancıları, daha etkin çalışabilmek adına bulundukları bölümü meyve sebze halinden ayıracak yeni bir kapı istedi.

Mersin Toptancı ve Meyve Sebze Hal Kompleksi içerisinde bulunan gıda toptancıları, hal içerisinde yerlerinin bulunamamasından yana dertli. Mersin Ticaret ve Sanayi Odasından yapılan açıklamaya göre, meyve sebze halinin de gıda toptancılarının da aynı girişi kullandığını belirten sektör temsilcileri, çoğu kez bu bölgenin tamamının hal olarak algılanması ve gıda toptancılarının yerinin kolaylıkla bulunamamasından şikayetçi. ‘Mersin Büyükşehir Belediyesi Gıda Toptancıları Bölümü Girişi’ yazılı bir tabela ile birlikte yeni bir giriş yapılması halinde iş hacimlerinin de artacağını dile getiren sektör temsilcileri, bu şekilde daha çok firmanın burayı tercih edeceğini ve istihdamın da artacağını ifade ediyorlar.

Tek bir kapının kullanılması ve araç trafiğinin çok artması nedeniyle hareket kabiliyetinin sınırlandığını kaydeden sektör temsilcileri, Mersin Büyükşehir Belediyesinden bu konuda destek beklediklerini vurguladı. Mevcut durumda 168 işletmenin 100’e yakınının gıda toptancıları bölümünde hizmet verdiğini belirten sektör temsilcileri, binin üzerinde kişiye istihdam sağladıklarını söylediler. Yangın, sel gibi olası bir sıkıntıda destek birimlerin kapıdaki yoğunluk nedeniyle içeriye ulaşmakta zorlanmasını ise ayrı bir sıkıntı olarak gösteren toptancılar, ticaret merkezlerinin rahatlatılıp güçlendirilmesini talep etti.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.