Mersin (İçel) Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

MEÜ Denizcilik Fakültesi inşaatı 1,5 yılda tamamlanacak

MERSİN DENİZ TİCARET ODASI TARAFINDAN YAPILARAK MERSİN ÜNİVERSİTESİNE HİBE EDİLECEK DENİZCİLİK FAKÜLTESİ İNŞAATININ YAKLAŞIK 1,5 YILDA TAMAMLANMASININ PLANLADIĞI BİLDİRİLDİ. MEÜ REKTÖRÜ PROF. DR. AHMET ÇAMSARI, MDTO TARAFINDAN YAPILARAK ÜNİVERSİTEYE HİBE EDİLECEK DENİZCİLİK FAKÜLTESİ İNŞAATINDA ODA YÖNETİMİ İLE BİRLİKTE İNCELEMELERDE BULUNDU.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
MEÜ Denizcilik Fakültesi inşaatı 1,5 yılda tamamlanacak
144 views
31 Ekim 2020 - 12:20
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Mersin Deniz Ticaret Odası (MDTO) tarafından yapılarak Mersin Üniversitesine (MEÜ) hibe edilecek Denizcilik Fakültesi inşaatının yaklaşık 1,5 yılda tamamlanmasının planladığı bildirildi. MEÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Çamsarı, MDTO tarafından yapılarak üniversiteye hibe edilecek Denizcilik Fakültesi inşaatında oda yönetimi ile birlikte incelemelerde bulundu.

MEÜ’den yapılan açıklamaya göre, Mersin’in ve Türkiye’nin denizcilik alanında daha da etkin bir konuma gelmesi hedefiyle kurulan ve denizcilik alanında ihtiyaç duyulan kalifiye personelin yetiştiği Denizcilik Fakültesinin yeni binasının inşaatı devam ediyor. MDTO tarafından yapımı üstlenilerek MEÜ’ye hibe edilecek olan fakültenin inşaatının yaklaşık 1,5 yıl içerisinde tamamlanması planlanıyor.

Rektör Prof. Dr. Ahmet Çamsarı, MDTO yetkilileri ile birlikte yapımına başlanan fakülte inşaatını gezerek incelemelerde bulundu. Ziyarette MDTO Meclis Başkanı Levent Dipçin ve Yönetim Kurulu Başkanı Cihat Lokmanoğlu, MDTO meclis üyeleri ile MEÜ Genel Sekreteri İsa Değirmenci de yer aldı.

Rektör Çamsarı, incelemeleri sırasında yaptığı konuşmada, üniversite olarak denizcilik alanına büyük önem verdiklerini vurguladı. Üniversite-kent işbirliğinin somut bir örneği olan Denizcilik Fakültesi inşaatının MDTO tarafından hibe edilecek olmasından duyduğu memnuniyeti dile getiren Çamsarı, toplam 15 bin metrekarelik bir alanda nitelikli denizcilerin yetişmesi için her türlü imkanın yer alacağı Denizcilik Fakültesinin yapımının üstlenilmesi dolayısıyla MDTO yönetimine teşekkür etti.

MDTO Yönetim Kurulu Başkanı Lokmanoğlu da kente ve üniversiteye böyle bir eser kazandırmanın kendileri açısından bir sorumluluk olduğunu, daha önce olduğu gibi bundan sonra da denizcilik eğitimini desteklemeye devam edeceklerini söyledi. Üniversitenin tahsis ettiği alanda yapım aşamasına başlanan proje sürecinde işbirliği ve katkıları dolayısıyla Rektör Çamsarı’ya teşekkür eden Lokmanoğlu, Denizcilik Fakültesinin nice başarılı deniz insanını sektöre kazandırmasını diledi.

Heyet daha sonra firma yetkililerinden binanın özellikleri ve yapım süreci ile ilgili bilgi aldı.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.