Mersin (İçel) Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Miniklere satranç eğitimi turnuvayla son buldu

MERSİN’İN MERKEZ İLÇE YENİŞEHİR BELEDİYESİ VE YENİŞEHİR HALK EĞİTİMİ MERKEZİ İŞ BİRLİĞİYLE, 5 VE 6 YAŞINDAKİ ÇOCUKLARA YÖNELİK VERİLEN TEMEL DÜZEY SATRANÇ EĞİTİMİ YAPILAN TURNUVA İLE SONA ERDİ. MİNİKLER, EĞİTİM SONU SERTİFİKALARINI VE MADALYALARINI YENİŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI ABDULLAH ÖZYİĞİT’İN ELİNDEN ALDI.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Miniklere satranç eğitimi turnuvayla son buldu
140 views
22 Mart 2021 - 11:00
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Mersin’in merkez ilçe Yenişehir Belediyesi ve Yenişehir Halk Eğitimi Merkezi iş birliğiyle, 5 ve 6 yaşındaki çocuklara yönelik verilen temel düzey satranç eğitimi yapılan turnuva ile sona erdi. Minikler, eğitim sonu sertifikalarını ve madalyalarını Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit’in elinden aldı.

Yenişehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen 0-3 Yaş Erken Çocukluk Eğitimi Projesinin devam ettiği Yenişehir Belediyesi Akademi’de çocukların gelişimine yönelik kurs ve eğitimler de veriliyor. Geçtiğimiz ay kurduğu robotik kodlama atölyesinde 6-10 yaş arası çocukları erken yaşlardan itibaren araştırma ve tasarım yapmaya teşvik eden Yenişehir Belediyesi, çocuklara zihinsel gelişimlerine katkı sunacak satranç eğitimini de verdi. Yenişehir Belediyesi 5 hafta süren satranç eğitimlerini tamamlayan çocuklar için 18 Mart Çanakkale Zaferi Satranç Turnuvası düzenledi.

“Başladıkları işi sonlandırmayı ve vazgeçmemeyi öğrendiler”

Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, turnuvanın sonunda eğitimleri tamamlayan çocuklara sertifika ve madalyalarını verdi. Başkan Özyiğit, “Çocuklarımızın eğitim süreçlerini tamamlamaları ve birinci seviye eğitim sertifikası almaya hak kazanmaları bizim için gurur vesilesi. Çünkü onlar erken yaştan itibaren başladıkları işi sonlandırmayı ve vazgeçmemeyi öğrendi. Onların attığı bu küçük adım gelecekteki başarılarının habercisidir. Çocuklarımızın satranç eğitimlerine katkı sunan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne, öğretmenlerimize ve eğitim yuvası Yenişehir Belediyesi Akademi personeline teşekkür ediyorum.” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.