Mersin (İçel) Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Rosatom, Rusya’nın en büyük rüzgar santrali Kochubeevskaya’yı devreye aldı

RUSYA DEVLET ATOM ENERJİSİ KURUMU ROSATOM, RUSYA’NIN EN BÜYÜK RÜZGAR SANTRALİ OLAN KOCHUBEEVSKAYA’YI DEVREYE ALDI. GEÇTİĞİMİZ GÜNLERDE DEVREYE ALINAN SANTRAL, RUSYA’NIN TOPTAN ELEKTRİK VE KAPASİTE PAZARINA ELEKTRİK SAĞLAMAYA BAŞLADI.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Rosatom, Rusya’nın en büyük rüzgar santrali Kochubeevskaya’yı devreye aldı
60 views
15 Ocak 2021 - 11:00
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Rusya Devlet Atom Enerjisi Kurumu Rosatom, Rusya’nın en büyük rüzgar santrali olan Kochubeevskaya’yı devreye aldı. Geçtiğimiz günlerde devreye alınan santral, Rusya’nın toptan elektrik ve kapasite pazarına elektrik sağlamaya başladı.

Kochubeevskaya, Rusya’nın en büyük rüzgar santrali olmasının yanı sıra, Rosatom’un rüzgar enerjisi projeleri uygulamalarından sorumlu bölümü NovaWind A.Ş.’nin tamamladığı ikinci proje olma özelliğini de taşıyor.

Stavropol Bölgesinde bulunan Kochubeevskaya Rüzgar Santrali, toplam 210 MW (Mega Watt) kurulu güce sahip 84 rüzgar türbininden oluşuyor. Santralde kullanılan ekipmanların üretim sürecinde, Rusya Federasyonu Sanayi ve Ticaret Bakanlığı düzenlemeleri uyarınca yüzde 65 oranında yerel kaynaklardan yararlanıldı.

NovaWind A.Ş. Genel Müdürü Alexander Korchagin, konuya ilişkin yaptığı açıklamada “Kochubeevskaya Rüzgar Santrali Projesini iki yıl içinde tamamlayabilmemiz, rüzgar santrali inşası ve işletmesinde kapsamlı deneyimimiz, rüzgar türbini bileşenlerinin üretimi ve seri olarak montajlarının Rusya’da yapılması planının başarılı bir şekilde uygulanması ve Rosatom’un bazı işletmelerini de içine alan etkin tedarik zinciri sayesinde gerçekleşmiştir. Rusya’nın Stavropol Krai Bölgesi bizim için kılavuz bölge haline geldi. Bunun nedeni, büyük ölçüde yerel yönetimlerin ilgi ve desteğidir. Bu desteklere Stavropol Valisi Vladimir Vladimirov’un kişisel ilgi ve desteği de dahildir” dedi.

Rosatom, Stavropol ve Rostov Bölgelerinde 3 alanda daha inşa edeceği rüzgar santral planını da uygulamaya geçirdi. Rosatom’un 2024 yılına kadar toplam kapasitesi yaklaşık 1,2 GW (Giga Watt) olacak bu rüzgar santrallerini devreye alması bekleniyor.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.