Mersin (İçel) Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Stadyumlardan iş merkezlerine kadar en kalabalık tesislerin güvenliği ‘Pilot’ sistemine emanet

RUSYA DEVLET ATOM ENERJİSİ KURUMU ROSATOM, BİNLERCE İNSANIN BİR ARAYA GELDİĞİ ETKİNLİKLERDE KULLANILACAK YENİ BİR GÜVENLİK SİSTEMİ GELİŞTİRDİ. ROSATOM, HALKA AÇIK ETKİNLİKLER VE KORUMALI NESNELER İÇİN ERİŞİM KONTROL SİSTEMİ PACS (PHYSICAL ACCESS CONTROL SYSTEM) OLARAK DA ADLANDIRILAN ‘PİLOT’ SİSTEMİNİ HİZMETE SUNDU. SİSTEM, SPOR TESİSLERİNDEN METROLARA, HAVAALANLARINDAN BÜYÜK İŞ MERKEZLERİNE VE MÜZELERE KADAR TÜM KALABALIK TESİSLERİN GÜVENLİĞİNİ SAĞLAMAK İÇİN TASARLANDI.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Stadyumlardan iş merkezlerine kadar en kalabalık tesislerin güvenliği ‘Pilot’ sistemine emanet
89 views
23 Aralık 2020 - 11:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

PACS) olarak da adlandırılan ‘Pilot’ sistemini hizmete sundu. Sistem, spor tesislerinden metrolara, havaalanlarından büyük iş merkezlerine ve müzelere kadar tüm kalabalık tesislerin güvenliğini sağlamak için tasarlandı.

‘Pilot’ sisteminin tanıtımı dünyanın en büyük spor etkinliklerinden birinde yapıldı. Tanıtım, UEFA Şampiyonlar Ligi kapsamında oynanan Lokomotiv Moskova-Salzburg (Avusturya) maçı öncesinde Moskova’daki “RJD Arena” stadyumunda gerçekleştirildi. Bu sistem, daha öncesinde 2018 FIFA Dünya Kupası, 29. Dünya Kış Universiade 2019 ve 2017 FIFA Konfederasyon Kupasında tesislerin entegre güvenliğini sağlamak için başarıyla kullanıldığından dolayı Pilot sisteminin sunumu bir spor etkinliğinde yapıldı.

“Büyük tesislerin entegre güvenliği alanındaki çözümler şimdi Rus pazarına giriyor”

Pilot sisteminin daha önce yalnızca özel kategorideki görevler için kullanıldığını söyleyen Rosatom Dijitalleşme Direktörü Ekaterina Solntseva, “Büyük tesislerin entegre güvenliği alanındaki çözümler şimdi Rus pazarına giriyor ve geniş bir tüketici yelpazesine sunuluyor” ifadeleri kullandı.

Pilot sisteminin uluslararası alanda kendini kanıtlamış bir Rus dijital ürünü olduğunu vurgulayan Solntseva, şöyle devam etti:

“Bu, Rosatom’un bir dijital ürün satıcısı olarak ciddi potansiyelini ve Rus dijital gelişmelerinin yabancı tekliflerle başarılı bir şekilde rekabet etme becerisini göstermektedir. Bu anlamda Pilot, ithal ikamesinin doğru bir şekilde anlaşılmasını sağlayan bir örnektir. Burada yaptığımız yabancı bir ikamenin yerli yerine mekanik olarak değiştirilmesi değil, uluslararası pazarda rekabetçi olan kendi geliştirmelerimizin ve ürünlerimizin yaratılmasıdır.”

Tesisler, tek bir erişim kontrol sisteminde birleştirilebiliyor

Bu sistem sayesinde coğrafi olarak farklı konumlardaki tesisler, gerçek zamanlı olarak yaklaşık 1 milyon kullanıcıya destek veren tek bir erişim kontrol sisteminde birleştirilebiliyor. Sistemle daha önce 2018 FIFA Dünya Kupası sırasında Pilot, Fisht (Sochi), Russian Railways Arena (Moskova), Nizhny Novgorod Arena ve diğerleri dahil olmak üzere 11 Rus şehrindeki 12 büyük spor stadyumu tek bir merkezde birleştirdi.

“Organizatörler için gönül rahatlığı, ziyaretçiler için kolaylık, herkes için güvenlik” sloganı, Pilot’un pek çok önemli avantajını yansıtıyor. PACS ‘Pilot’, halka açık etkinliklerde ve korumalı tesislerde kontrol, güvenlik ve aynı zamanda ziyaretçilerin rahatlığını sağlıyor. Sistem, biyometrik yüz analizi dahil olmak üzere tüm popüler okuma teknolojilerini kullanarak ziyaretçilerin kontrollü alana erişim haklarını belirliyor. Pilot sistemi, giriş ve çıkış verilerini kaydederek dış sistemlerle de bilgi alışverişinde bulunuyor.

Aynı anda 1 milyondan fazla talebi karşılayabiliyor

Yüksek bir iş hacmine sahip olan Pilot, turnike başına saatte 450 kişilik talep ile aynı anda 1 milyondan fazla talebi karşılayabiliyor. Sistem, bilgi güvenliği alanında Rusya ve uluslararası ISO / IEC 15408 standartlarına uygun olarak geliştirildi. Pilot, sistemin bilgilerini yetkisiz elde etmekten, değiştirmekten veya kullanma yeteneğini kaybetmekten korumak için bir alt sistem oluşturdu. Öngörülemeyen durumlarda, sistem yerel olarak depolanan “beyaz” ve “kara” listeleri kullanarak otonom bir modda çalışabiliyor ve tesisin yangın sistemleriyle de bütünleşiyor. Ek olarak, sistemde acil bir durum anında tüm turnikelerin kilidini hızlı bir şekilde açmanızı sağlayan “Anti-panik” koruma modu da bulunuyor.

Pilot sistemi, Rosatom’a ait Radyoelektronik Mühendisliği Araştırma ve Tasarım Enstitüsünün (NIKIRET) bir dalı olan “FNPTS M.V. Protsenko A.Ş. “PO START” tarafından geliştirildi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.