Mersin (İçel) Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Tarsus Belediyesinden köylerde kreş hizmeti

TARSUS BELEDİYESİ KREŞ MÜDÜRLÜĞÜ “KÖYÜM UZAKTA, ÖĞRETMENİM YANIMDA” PROJESİ KAPSAMINDA OKUL ÖNCESİ EĞİTİM FAALİYETLERİNİ KÖYLERE TAŞIYOR. OKUL ÖNCESİ EĞİTİM ÇAĞINDA OLAN ANCAK BU OLANAKTAN FAYDALANAMAYAN MİNİKLER, KÖYLERİNE KADAR GELEN KREŞTE NİTELİKLİ VE EĞLENCELİ ZAMAN GEÇİRİYOR.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Tarsus Belediyesinden köylerde kreş hizmeti
69 views
04 Haziran 2021 - 13:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Tarsus Belediyesi Kreş Müdürlüğü “Köyüm uzakta, öğretmenim yanımda” projesi kapsamında okul öncesi eğitim faaliyetlerini köylere taşıyor. Okul öncesi eğitim çağında olan ancak bu olanaktan faydalanamayan minikler, köylerine kadar gelen kreşte nitelikli ve eğlenceli zaman geçiriyor.

Tarsus Belediyesinin yürüttüğü “Köyüm uzakta, öğretmenim yanımda” projesi, yüzlerce çocuğun hayatına dokundu. Belediyeden yapılan açıklamaya göre, proje ile hem köylerde yaşayan çocuklar okul öncesi eğitim kurumu atmosferini yaşıyor hem de aileler çocuklarını güvenli bir ortama bırakarak kendilerine vakit ayırabiliyor.

Proje kapsamında Taşçılı Mahallesinde yapılan etkinlikte, okul öncesi eğitim çağında olan ve eğitimden yararlanamayan çocuklar, şehir merkezindeki yaşıtları gibi okul öncesi eğitim kurumu atmosferinde, uzmanlar eşliğinde oyunlar oynadı, eğitici etkinlikler yaptı.

Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü de okul öncesi çocuklara üretmenin, toprakla buluşmanın, kendi yetiştirdiğini tüketmenin lezzetini fark ettirmek, doğa bilincini aşılamak amacıyla çeşitli fide dikimi ve tohum ekimi etkinliklerini birlikte gerçekleştiriyor.

Tarsus Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan, çocuklara el becerisi kazandırmak, paylaşım ve yardımlaşma duygusunu, çevre ve doğa bilincini vermeyi amaçladıkları etkinlikleri sürdüreceklerini söyledi. Bozdoğan, “Geleceğimiz olan minik yüreklerin mutlu bireyler olarak yetişmeleri için elimizden geleni sonuna kadar yapacağız” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.