Mersin (İçel) Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Toroslar Kadın ve Çocuk Danışma Merkezinden ‘Flört Şiddeti’ semineri

TOROSLAR BELEDİYESİ BÜNYESİNDEKİ TOROSLAR KADIN VE ÇOCUK DANIŞMA MERKEZİNİN ALANINDA UZMAN PSİKOLOGLARI TARAFINDAN “FLÖRT ŞİDDETİ” SEMİNERİ DÜZENLENEREK, “ŞİDDET VARSA, SEVGİ YOKTUR” MESAJI VERİLDİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Toroslar Kadın ve Çocuk Danışma Merkezinden ‘Flört Şiddeti’ semineri
95 views
16 Şubat 2021 - 16:41
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

MERSİN (İHA) – Toroslar Belediyesi bünyesindeki Toroslar Kadın ve Çocuk Danışma Merkezinin alanında uzman psikologları tarafından “Flört Şiddeti” semineri düzenlenerek, “Şiddet varsa, sevgi yoktur” mesajı verildi.

Avrupa Yerel Yaşamda Kadın-Erkek Eşitlik Şartını imzalayarak önemli bir adım atan Toroslar Belediyesi, bu konudaki farkındalık çalışmalarını sürdürüyor. Bu çerçevede, Toroslar Kadın ve Çocuk Danışma Merkezinin alanında uzman psikologları tarafından “Flört Şiddeti” semineri düzenlendi. Toplum sağlığının korunmasının ön planda tutulduğu seminer ile bireylerin bu yönde farkındalık kazanması amaçlandı.

Yunus Emre Kültür Merkezinde Toroslar Kadın ve Çocuk Danışma Merkezi Psikoloğu Esra Gün tarafından verilen seminerde, flört şiddetinin ne olduğu, nedenleri, şiddet döngüsü ve sürecinin nasıl ilerlediği konuları ele alındı. Psikolog Gün, sinevizyon eşliğinde yaptığı sunumunda, şiddetin herkesin aklına geldiği gibi sadece zarar verme eylemi olmadığına dikkat çekerek, “Evli, bekar, partneri olan ya da olmayan herkese flört şiddetinden bahsedebiliriz. Bu eğitim semineri ile bir farkındalık oluşturmak istedik. Flört şiddetini, psikolojik sözel, sanal, cinsel, ısrarcı takip ve fiziksel olarak ayırabiliriz. Yapılan araştırmalara göre flört şiddetinin en yoğun yaşandığı dönemin 16-24 yaş aralığı olduğu belirtiliyor” diye konuştu.

“Şiddetin her türlüsüne karşıyız”

İnsan odaklı yönetim anlayışıyla çalıştıklarını belirten Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz ise “Tek temennimiz bu güzel ilçemizde hep birlikte huzur ve refah içerisinde yaşamak. Şiddetin her türlüsüne karşı olan bir anlayışla çalışmaya devam edeceğiz. Toroslar Kadın ve Çocuk Danışma Merkezimiz ile toplumun her kesimine hitap ederek, psikolojik ve kişisel gelişim konularında danışmanlık hizmeti veriyoruz. Bireylerin yaşam kalitelerini yükseltmeyi amaçlayan çalışmalarımızla her zaman hemşehrilerimizin yanında olacağız. Gelecek nesillere daha güzel bir dünya bırakmayı hedefliyoruz” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.