Mersin (İçel) Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

’Uluslararası Tarım Çalıştayı’ yoğun katılım ile gerçekleştirildi

TARSUS BELEDİYESİ TARAFINDAN CUMHURİYETİN 100. YILINA DOĞRU ÜLKENİN SOSYO-EKONOMİK YAPISININ ANA TEMELLERİNDEN BİRİ OLAN TARIM KONUSUNDA DÜZENLENEN ÇİFTÇİ ODAKLI ‘ULUSLARARASI TARIM ÇALIŞTAYI’ YOĞUN KATILIMLA GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
’Uluslararası Tarım Çalıştayı’ yoğun katılım ile gerçekleştirildi
25 views
13 Kasım 2021 - 15:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Tarsus Belediyesi tarafından cumhuriyetin 100. yılına doğru ülkenin sosyo-ekonomik yapısının ana temellerinden biri olan tarım konusunda düzenlenen çiftçi odaklı ’Uluslararası Tarım Çalıştayı’ yoğun katılımla gerçekleştirildi.

Tarsus Belediyesi Meclis Salonunda iki gün boyunca devam eden çalıştayda, konularında uzman konuşmacıların yanı sıra Japonya, İtalya ve Romanya’dan da tarım konusunda bilirkişiler online katılım sağladı.

Tarsus ve Türkiye tarımı için önerilerin de konuşulduğu çalıştayda konuşan Tarsus Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan, “Türkiye’nin tarımsal potansiyelinin bugün yeterince yansıtılmadığını ve Türkiye’nin ilk 3’e girmesi konusunda iddialı olduğumuzu belirtmek isterim. Bu nedenle Türkiye tarımının gözbebekleri arasında olan Tarsus ve elbette Mersin tarımını çok daha verimli boyuta ulaştırmak için çabalarımızı 24 saate yaymış durumdayız. Tarımın karşı karşıya olduğu sorunları yerelde ve küreselde yakından izliyoruz. Bu amaçla düzenlenen ve Mersin ilinde ilk olan çalıştayımız, bugünün sorunları kadar geleceğin sorunlarını masaya yatırarak çiftçilerimize ışık gösterecek sonuçlar ortaya koyacaktır. Bizde Tarsus Belediyesi olarak bu çok değerli sonuçları yerinde tarım akademisi, üretim kursları, tohum, gübre ve yem destekleri, fidan ve fide üretimleri, tarım hastanesi, kuraklıkla mücadele ve kooperatifler aracılığıyla çiftçimizle paylaşarak, Tarsus ve Türk tarımına bir damlada olsa katkı yapacağız” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.