Mersin (İçel) Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Üretici kadınlar ’sokak ekonomisi’ modeli oldu

MEZİTLİ BELEDİYE BAŞKANI NEŞET TARHAN, EŞİ SEMBOL TARHAN İLE BİRLİKTE GİRİŞİMCİ İŞ KADINLARI DERNEĞİ BAŞKANI AYFERİ TUĞCU İLE YÖNETİM KURULU ÜYELERİNİ, KADIN ÜRETİCİ PAZARINDA AĞIRLADI.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Üretici kadınlar ’sokak ekonomisi’ modeli oldu
100 views
15 Kasım 2020 - 11:50
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, sokak ekonomisini canlandırarak girişimci ruha sahip kadınları örgütleyebilmek adına adımlar attıklarını belirterek, “Sokak ekonomisi yaşamın ve yarının ayrılmaz parçası haline gelmiştir” dedi.

Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, eşi Sembol Tarhan ile birlikte Girişimci İş Kadınları Derneği Başkanı Ayferi Tuğcu ile yönetim kurulu üyelerini, Kadın Üretici Pazarında ağırladı. Başkan Tarhan, global sokak ekonomisi kapsamında Mezitlili kadınların rolünün konuşulduğu programda, kadın üretici pazarlarının kurulmasından günümüze kadar yaşanan süreci anlattı. Mezitli’de kadınların her alanda üretimin içerisinde yer aldığını vurgulayan Tarhan, “Mezitli’de kadınlara yönelik çalışmalarımızın Türkiye için örnek rol model olması gerektiğini düşünüyoruz. Mezitli’de kadının özgürleşebilmesi için öncelikle ekonomik bağımlılıktan kurtulması gerektiğine inanarak yola çıktık. En önemli hedefimiz, üreten kadınların kazanabilmesi, sosyal ve kültürel faaliyetlerde bulunması amacıyla farklı alanlarda çalışmalar yaptık. Kırsalda yaşayan kadınlarımızı kente çekmek ve kaynaşmayı sağlamak için kadın üretici pazarlarını faaliyete soktuk. Kentte üreten kadınlarımıza kazandırabilmek için ise üretici kadın kooperatifimizin kurulmasına öncülük ettik. Sanat Çarşısı, Örgü Evi, Gönüllü Evleri gibi projelerimizle de kadınlarımızın üretimlerinin sosyal projelere katkı sunmasını sağladık” dedi.

Sokak ekonomisini canlandırarak girişimci ruha sahip kadınları örgütleyebilmek adına adımlar attıklarını belirten Tarhan, “Mezitli için kadın dostu kent tabiri artık hafif kalmaya başladı. Mezitli üreten kadınların ellerinde şekillenen bir kent artık. Kırsalda ya da kent merkezinde üretmek isteyen her kadına imkan sunuyoruz. Sokak ekonomisi yaşamın ve yarının ayrılmaz parçası haline gelmiştir. Mikro ölçekli tarımsal üretim için büyük bir fırsattır. Özellikle düşük maliyeti ve çalışma rahatlığı acısından istihdama da büyük katkı sunmaktadır. Kent içerisinde tarımsal üretim yapılabilmeye olanak sağladığımız için son derece de çevrecidir” diye konuştu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.