Mersin (İçel) Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Yenişehir Belediyesi Akademide çocuklar için satranç eğitimi başladı

YENİŞEHİR BELEDİYESİ VE YENİŞEHİR HALK EĞİTİMİ MERKEZİ İŞBİRLİĞİYLE 5-6 YAŞ GRUBU ÇOCUKLAR SATRANÇ ÖĞRENİYOR. YENİŞEHİR BELEDİYESİ AKADEMİDE ÇOCUKLAR İÇİN TEMEL DÜZEY SATRANÇ EĞİTİMİ KORONA VİRÜS TEDBİRLERİYLE BAŞLADI. İLK HAMLELERİNİ YAPAN ÇOCUKLARA YENİŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI ABDULLAH ÖZYİĞİT DE EŞLİK ETTİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Yenişehir Belediyesi Akademide çocuklar için satranç eğitimi başladı
86 views
12 Şubat 2021 - 11:00
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Mersin’in merkez ilçe Yenişehir Belediyesi ve Yenişehir Halk Eğitimi Merkezi işbirliğiyle 5-6 yaş grubu çocuklar satranç öğreniyor. Yenişehir Belediyesi Akademide çocuklar için temel düzey satranç eğitimi korona virüs tedbirleriyle başladı. İlk hamlelerini yapan çocuklara Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit de eşlik etti.

Yenişehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, 5 hafta sürecek satranç eğitimleriyle 5 ve 6 yaşındaki çocuklar hem eğlenecek hem de düşünce becerilerini geliştirecek. Çocuklar bir zihin sporu olarak nitelendirilen satrancı öğrenirken, aileleri de Yenişehir Belediyesi Akademide bulunan kütüphanede kitap okuyarak vakit geçirebiliyor. Ücretsiz bir şekilde verilen satranç eğitiminin sonunda çocuklara Yenişehir Halk Eğitimi Merkezi onaylı sertifika da verilecek.

“Bu çalışmalarımızla hem çocuklar hem de aileler mutlu oluyor”

Satranç eğitim sınıfını ziyaret eden ve eğitim alan minik çocuklarla satranç oynayan Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, “Yenişehir Belediyesi Akademide satranç kurslarımız başladı. Gruplar halinde 5 yaş itibariyle kurslarımızı veriyoruz. Burada onları izledik ve çok da enerji aldık eğitim süreçlerinden. Velilerimiz mutlu, Yenişehir Akademiyi daha önce bilmediklerini ama proje ile görüp tanıdıklarını söylediler. Akademi; kütüphaneleri, çocuklarımızın rahatlıkla ders çalışabileceği çalışma odaları, kurslarımızın ve 0-3 yaş erken çocukluk eğitimi ile halkımızın hizmetinde. Burası tabi ki çocuklarımızla güzel, onlar oldukça burası cıvıl cıvıl olur. Bu çalışmalarımızla hem çocuklar hem de aileler mutlu oluyor” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.