Mersin (İçel) Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Yenişehir Belediyesi Mükemmeliyet Merkezi kuruyor

YENİŞEHİR BELEDİYESİ, ÜNİVERSİTE VE ARAŞTIRMA MERKEZLERİ İLE İŞBİRLİĞİ YAPARAK NİTELİKLİ, SÜRDÜRÜLEBİLİR VE STANDARDİZASYONU OLUŞTURULMUŞ ÜRÜNLER ELDE EDEBİLMEK VE MEVCUT ÜRÜNLERİN NİTELİĞİNİ ARTTIRARAK, KALİTE STANDARDİZASYONU GELİŞTİRİLMİŞ ÜRÜNLER HALİNE DÖNÜŞTÜRÜLMESİNİ SAĞLAMAK AMACIYLA TEDARİK ZİNCİRİ YÖNETİMİ MÜKEMMELİYET MERKEZİ KURACAK.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Yenişehir Belediyesi Mükemmeliyet Merkezi kuruyor
156 views
06 Kasım 2020 - 16:00
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

MERSİN (İHA) – Mersin’in merkez ilçe Yenişehir Belediyesi, üniversite ve araştırma merkezleri ile işbirliği yaparak nitelikli, sürdürülebilir ve standardizasyonu oluşturulmuş ürünler elde edebilmek ve mevcut ürünlerin niteliğini arttırarak, kalite standardizasyonu geliştirilmiş ürünler haline dönüştürülmesini sağlamak amacıyla Tedarik Zinciri Yönetimi Mükemmeliyet Merkezi kuracak.

Yenişehir Belediye Meclisi 2020 yılı Kasım Ayı Olağan Toplantısının ikinci birleşimi, Belediye Başkan Vekili Hasan Özcan başkanlığında Yenişehir Belediyesi Atatürk Kültür Merkezinde korona virüs tedbirleri alınarak gerçekleştirildi. Toplantıda, komisyonlardan gelen 5 madde oy birliğiyle kabul edildi.

Üretimden tüketime tüm süreçler kontrol edilecek

Meclis toplantısında, “Yenişehir Belediyesi Tedarik Zinciri Yönetimi Mükemmeliyet Merkezi” ile ilgili teklife ait komisyon raporu görüşüldü. Rapor oy birliğiyle kabul edildi. Tedarik Zinciri Yönetimi Mükemmeliyet Merkezi Projesi kapsamında nitelikli tohum ve fide üretimi yapılması amacıyla Nüve Üretim Çiftliği kurulacak. Üretilen tohum ve fideler daha sonra üreticilere dağıtılacak. Ayrıca kurutma-soğutma tesisi ile paketleme ve depolama tesisinden oluşacak üretim sonrası alan ve ürünlerin tüketiciye ulaşması sürecinin yönetileceği Teknolojik Pazarlama Alanı da oluşturulacak.

Üreticilerle işbirliği yapılacak

Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit’in kuruluşuna öncülük ettiği Yenişehir Tarımsal Kalkınma Kooperatifi çatısı altında üreticilerle işbirliğine gidilecek. Üretilen ürünler hijyenik koşullarda paketlenerek, vatandaşlara ulaştırılacak. Geçmiş dönemlerde Tüm Eczacı Kooperatifleri Birliği Başkanlığı yapan ve kooperatifçilik konusunda başarılı işlere imza atan Başkan Özyiğit, tarımsal kalkınmaya yönelik faaliyetlerde bulanmak, bölgedeki üreticiler ile birlikte üretim, temin ve tüketim amacıyla çalışmalarına devam edeceklerini söyledi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.