Mersin (İçel) Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Yenişehir’de 0-3 yaş aile eğitimlerinde yeni dönem başladı

MERSİN’İN MERKEZ YENİŞEHİR İLÇE BELEDİYESİ’NİN 0-3 YAŞ ERKEN ÇOCUKLUK EĞİTİMİ PROJESİ KAPSAMINDA VERDİĞİ AİLE EĞİTİMLERİNİN YENİ DÖNEM BAŞVURULARI BAŞLADI. YÜZ YÜZE VE UZAKTAN EĞİTİM ŞEKLİNDE VERİLEN EĞİTİMLER PANDEMİ NEDENİYLE SADECE ONLİNE OLARAK VERİLECEK.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Yenişehir’de 0-3 yaş aile eğitimlerinde yeni dönem başladı
180 views
07 Kasım 2020 - 15:00
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Mersin’in merkez Yenişehir ilçe Belediyesi’nin 0-3 Yaş Erken Çocukluk Eğitimi Projesi kapsamında verdiği aile eğitimlerinin yeni dönem başvuruları başladı. Yüz yüze ve uzaktan eğitim şeklinde verilen eğitimler pandemi nedeniyle sadece online olarak verilecek.

Eğitim alanında birçok proje yapan Yenişehir Belediyesi, 0-3 Yaş Erken Çocukluk Eğitimi Projesi’ni hayata geçirmişti. Proje ile çocuklarda gelişimsel sorunların erken dönemde belirlenmesi, erken tedavi, eğitimlerle çocuklara ve ailelere daha fazla destek sunuluyor. 0-3 yaş aile eğitimlerinde, erken çocukluk gelişim dönemlerinin özellikleri, yaş gruplarına yönelik oyun ve destek sistemleriyle ilgili bilgilendirilmesi, aile olmanın önemi ve aile olgusunun gelişim dönemlerine etkisi konusunda ailelerin bilinçlendirilmesi hedefleniyor.

Ayrıca ailelere yetişkin eğitimi, okul öncesi eğitim, yeni doğan temel eğitimi ve rehberlik ve psikolojik danışmanlık eğitimleri Marmara Üniversitesi, Atatürk Eğitim Fakültesi, Okul Öncesi Bölümü Öğretim üyesi Prof. Dr. Ozana Ural ve Marmara Aile Becerileri Eğitim Programı’nda (MABEP) çalışma yürüten birçok uzman akademisyen tarafından veriliyor. Eğitimlere katılacak ailelere eğitim ve bebek kitapları da ücretsiz bir şekilde verilecek.

Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, erken yaş gurubunda çocuğu olan tüm aileleri 21 Kasım’da başlayacak eğitimlere katılmaya davet etti. Yeni dönem eğitimlerine kayıt yaptırmak isteyen aileler 0324 327 46 40 numaralı çağrı hattını arayarak veya Yenişehir Belediyesi Akademi’ye giderek başvuruda bulunabiliyor.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.