Mersin (İçel) Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Yıldırım: “Yılın ikinci yarısına da iyi başladık”

YILBOR PLASTİK BORU YÖNETİM KURULU ÜYESİ HASAN YILDIRIM, 2021 YILININ İLK YARISINDA İHRACAT RAKAMLARININ BİR ÖNCEKİ YILIN AYNI DÖNEMİNE GÖRE ARTIŞ GÖSTERDİĞİNİN ALTINI ÇİZEREK, “YILIN İKİNCİ YARISINDA DA ÜRETİM VE İHRACAT RAKAMLARIMIZDA GÖZLE GÖRÜLÜR BİR ARTIŞ VAR” DEDİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Yıldırım: “Yılın ikinci yarısına da iyi başladık”
72 views
19 Ağustos 2021 - 14:20
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Yılbor Plastik Boru Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Yıldırım, 2021 yılının ilk yarısında ihracat rakamlarının bir önceki yılın aynı dönemine göre artış gösterdiğinin altını çizerek, “Yılın ikinci yarısında da üretim ve ihracat rakamlarımızda gözle görülür bir artış var” dedi.

Hasan Yıldırım, ihracat verilerine ilişkin açıklama yaptı. Yılbor Plastik Boru olarak 25 ülkeye ihracat gerçekleştirdiklerinin altını çizen Yıldırım, “2020 yılı mart ayından bu yana tüm dünyayı etkisi altına alan pandemiye rağmen üretimimize ara vermeyerek ihracat rakamlarımızı üst seviyelere taşıdık. Tüm dünyada pandemi ile birlikte üretimin yavaşlamasını fırsata çevirerek, kurulduğumuz 2008 yılından bugüne kadar en iyi ihracat rakamlarımızı yakaladık. Bu yılın ilk yarısında üretim ve ihracat rakamlarımızı yukarı çekmeyi başardık. Önümüzdeki süreçte de ihracata yönelik çalışmalarımıza devam ederek yıl sonuna kadar rekor seviyede bir ihracat gerçekleştirmek ve ülke ekonomimize katkıda bulunmayı sürdürmek istiyoruz” diye konuştu.

“Türkiye üretmek zorunda”

Ülke ekonomisinin ayakta kalmasını sağlamak adına üretimden vazgeçemeyeceklerini vurgulayan Yıldırım, “Pandemi halen devam ediyor. Bundan dolayı fabrikamızda üst düzey önlemlerimizi de sürdürüyoruz. Ülke olarak Covid-19 virüsüne karşı gevşeme yaşamadan, üretimden vazgeçmememiz gerekiyor. Türkiye’nin üretimden, ihracattan başka şansı yok. Ülke ekonomisi açısından üretimin ne denli önem taşıdığının bilincindeyiz” ifadelerini kullandı.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.