Mersin (İçel) Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Akdeniz Belediyesi çocukları sanat spor ve felsefe ile buluşturuyor

AKDENİZ BELEDİYESİ, ÇOCUKLAR İÇİN YENİ BİR PROJE DAHA BAŞLIYOR. İÇEL SANAT KULÜBÜ VE BİR SİVİL TOPLUM KURULUŞU İLE BİRLİKTE GERÇEKLEŞTİRİLECEK PROJEYLE 8-12 YAŞ ARALIĞINDAKİ ÇOCUKLAR, RESİMDEN HEYKELE, FELSEFEDEN SPORTİF FAALİYETLERE KADAR FARKLI DALLARDA UZMANLARDAN EĞİTİM ALACAK.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Akdeniz Belediyesi çocukları sanat spor ve felsefe ile buluşturuyor
156 views
13 Kasım 2020 - 15:30
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Akdeniz Belediyesi, çocuklar için yeni bir proje daha başlıyor. İçel Sanat Kulübü ve bir sivil toplum kuruluşu ile birlikte gerçekleştirilecek projeyle 8-12 yaş aralığındaki çocuklar, resimden heykele, felsefeden sportif faaliyetlere kadar farklı dallarda uzmanlardan eğitim alacak.

Akdeniz Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, İçel Sanat Kulübü ve sivil toplum kuruluşu işbirliğinde gerçekleşen ‘Sosyal Uyum Projesi’nde, kültürel, sanatsal ve sportif faaliyetlere erişimde yeterli fırsata sahip olmayan 8-12 yaş arasında 42 çocuk, 4 hafta sürecek çeşitli etkinlikler serisi ile spor, felsefe, resim ve heykel alanlarında uzman eğitmenler ile buluşuyor.

“Çocuklarımızın, içlerindeki cevheri keşfetmelerine imkân sağlayacağız”

Proje hakkında bir açıklama yapan Akdeniz Belediye Başkanı Muhammet Mustafa Gültak, çocukların bilişsel, zihinsel ve bedensel gelişimlerinin yanı sıra, içlerinde var olan sanatsal cevherleri de ortaya çıkarmayı amaçladıklarını ifade etti. Akdeniz’de, göreve geldikleri ilk günden itibaren çocuklar için eğitimden kültüre, spor ve sanattan eğlenceye dek birçok yeni ve farklı projeye imza attıklarını kaydeden Başkan Gültak, “Şimdi yeni bir projeyi daha hayata geçiriyoruz. Kazanlı bölgemizde yaşayan, eğitim ve öğretim hayatlarında başarılı, ancak ailelerinin ekonomik nedenlerinden dolayı kültürel, sanatsal ve sportif etkinliklere ulaşmakta güçlük çeken çocuklarımıza ulaşarak, onları çeşitli etkinliklerle buluşturuyoruz” dedi.

“Çocuklarımız için her türlü projede varız”

Gültak, ilk olarak pilot bölge seçilen Kazanlı Mahallesinde yaşayan 42 çocuğun, bu zengin içerikli ‘Sosyal Uyum Projesi’ ile alanında uzman kişilerden eğitim alacaklarını belirterek, “Bu sayede hem çocuklarımızın içlerindeki cevheri keşfetmelerine fırsat sağlayacağız hem de geleceğin sanatçılarının yetişmesine bir nebze katkıda bulunmuş olacağız. En değerli varlığımız ve geleceğimizin teminatı olan çocuklarımız için yeni projeler geliştirmeyi, sivil toplum kuruluşlarımız ile bu anlamda işbirliği ve uyum içinde olmayı sürdüreceğiz” diye konuştu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.