Mersin (İçel) Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Büyükşehir Belediyesi, ailelere 14 bin ‘El Bebek Gül Bebek’ paketi dağıttı

MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNİN PANDEMİ SÜRECİNDE BAŞLATTIĞI VE DEVAM ETTİRDİĞİ “EL BEBEK GÜL BEBEK” PROJESİ, 6-12 AY ARALIĞINDA BEBEĞİ OLAN DAR GELİRLİ AİLELERİN YÜZÜNÜ GÜLDÜRMEYE DEVAM EDİYOR. İÇERİSİNDE BEBEK BEZİ VE MAMASI, ŞAMPUAN İLE ISLAK MENDİLİN YER ALDIĞI PAKETLER, HER AY BİR PAKET OLMAK ÜZERE ADRESLERE TESLİM EDİLİYOR. BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, BUGÜNE KADAR 14 BİN 292 AİLEYE ‘EL BEBEK GÜL BEBEK’ PAKETİ ULAŞTIRDI.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Büyükşehir Belediyesi, ailelere 14 bin ‘El Bebek Gül Bebek’ paketi dağıttı
80 views
15 Şubat 2021 - 11:00
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Mersin Büyükşehir Belediyesinin pandemi sürecinde başlattığı ve devam ettirdiği “El Bebek Gül Bebek” projesi, 6-12 ay aralığında bebeği olan dar gelirli ailelerin yüzünü güldürmeye devam ediyor. İçerisinde bebek bezi ve maması, şampuan ile ıslak mendilin yer aldığı paketler, her ay bir paket olmak üzere adreslere teslim ediliyor. Büyükşehir Belediyesi, bugüne kadar 14 bin 292 aileye ‘El Bebek Gül Bebek’ paketi ulaştırdı.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığının başlattığı “El Bebek Gül Bebek” projesi ile salgın sürecinden bu yana bebek sahibi olan dar gelirli ailelere destek olunuyor. 13 ilçede ihtiyaç sahibi vatandaşlara ulaşmayı sürdüren ekipler, her ay hizmet için kayıtlı olan ailelerin kapısını çalıyor. Geliri asgari ücret düzeyinde ve altında olan aileler, bebekleri 6 aylıktan 1 yaşına gelene kadar projeden yararlanıyor ve her ay bir paket alabiliyor.

“Bebeğimiz 6 aylıktan 12 aylığa gelene kadar sürekli olan bir hizmet olacak”

Sosyal Hizmetler Dairesi Sosyal Yardımlar Şube Müdürlüğünde şef olarak hizmet veren sosyal hizmet uzmanı Fatma Akgün Hörlek, ‘El Bebek Gül Bebek’ paketi dağıtımlarının pandemi döneminde başladığını ve devam ettiğini belirterek, “Şu ana kadar verdiğimiz paket sayısı 14 bin 292’ye ulaştı. Bu paketlere ulaşmak için 6-12 aylık bebeğe sahip olmak en önemli kriterimiz. İkinci kriter de asgari gelir düzeyine ya da asgari ücretin daha altında bir gelir düzeyine sahip olmak. TEKSİN Mersin İletişim Koordinasyon ve Analiz Merkezine 0 324 185 00 00 numaralı whatsapp hattından ulaşarak istenen belgeleri göndermek koşuluyla başvurularını gerçekleştirebilirler. Paketimizin içeriğinde 500 gramlık bir mama, bebek bezimiz, ıslak mendil ve şampuanımız bulunmakta. Aile bize 6’ncı ayda başvurmuşsa 12’nci aya kadar 6 ay boyunca her ay bizden düzenli olarak bir paket alacak. Ama mesela bebeğimizi 8’inci ayda yakalamışsak biz 12’nci aya tamamlarken yine 4 ay bebeğimize her ay bir paket vereceğiz. Bebeğimiz 6 aylıktan 12 aylığa gelene kadar sürekli olan bir hizmet olacak. Mersin Büyükşehir Belediyesi olarak kriterleri taşıyan vatandaşlarımızın evlerine kadar paketlerimizi teslim ediyoruz” dedi.

Sağlık Bakanlığı ve Dünya Sağlık Örgütünün önerileri çerçevesinde yürütülen programa göre, “bebeklerin doğumundan hemen sonra emzirmeye başlatılması, ilk 6 ay sadece anne sütü verilmesi ve 6 aydan sonra uygun besinlerle beraber emzirmenin 2 yaş ve ötesine kadar devam ettirilmesi” ve bu şekilde tüm bebeklerin yaşama sağlıklı başlaması temel olarak amaçlanıyor. Mersin Büyükşehir Belediyesi de Sağlık Bakanlığı ile Dünya Sağlık Örgütünün önerileri çerçevesinde hareket ediyor.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.