Mersin (İçel) Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Erdemli’de öğrenciler motivasyon etkinliği ile moral buldu

MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ MERCİ ÖĞRENCİ DANIŞMANLIK MERKEZİ’NİN DÜZENLEDİĞİ ‘MOTİVASYON ETKİNLİĞİ’NİN 4’ÜNCÜSÜ ERDEMLİ’DE GERÇEKLEŞTİRİLDİ. ERDEMLİ VE SİLİFKE EĞİTİM VE ÖĞRETİMİ DESTEKLEME KURS MERKEZLERİNDEKİ ÖĞRENCİLERE YÖNELİK DÜZENLENEN ETKİNLİKTE ÖĞRENCİLER SINAV KAYGISINI AZALTABİLMEK İÇİN MOTİVASYON TEKNİKLERİ ÖĞRENİRKEN, KONSERLE MORAL BULDU.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Erdemli’de öğrenciler motivasyon etkinliği ile moral buldu
137 views
19 Şubat 2022 - 10:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Mersin Büyükşehir Belediyesi MERCİ Öğrenci Danışmanlık Merkezi’nin düzenlediği ‘Motivasyon Etkinliği’nin 4’üncüsü Erdemli’de gerçekleştirildi. Erdemli ve Silifke Eğitim ve Öğretimi Destekleme Kurs Merkezlerindeki öğrencilere yönelik düzenlenen etkinlikte öğrenciler sınav kaygısını azaltabilmek için motivasyon teknikleri öğrenirken, konserle moral buldu.

Mersin Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, Erdemli Kültür Merkezinde gerçekleştirilen etkinlik öncesi 1 Ekmek 1 Çorba Projesi kapsamında öğrencilere çorba ikramı yapıldı. Etkinlik, Silifke Eğitim ve Öğretimi Destekleme Kurs Merkezinde Rehberlik Öğretmeni olarak görev yapan Cemre Zantur’un ‘Motivasyon’ konulu sunumu ile başladı. Sunumda öğrencilerin kendilerini nasıl motive edebileceğini anlatan Zantur, sınav stresini azaltmaya yönelik teknikleri öğrencilerle paylaştı.

Sunumun ardından Loca The Band grubu sahne aldı. Hareketli parçalar seslendiren grup, öğrencileri coştururken, sınav streslerini atmalarını sağladı.

“Havaların ısınmasıyla beraber sosyal etkinliklerimizi artıracağız”

Sosyal Hizmetler Dairesi Eğitim Hizmetleri Şube Müdürü Cem Karakuş, Eğitim ve Öğretimi Destekleme Kurs Merkezlerinden eğitim alan tüm öğrenciler için ‘Motivasyon Etkinliği’ düzenlediklerini belirterek, “Bizler kurs merkezlerimizde sadece bilişsel alanla ilgilenmiyoruz. Öğrencilerimizin aynı zamanda duyusal alanda da gelişimini önemsiyoruz. Onun için rehberlik birimini çok önemsiyoruz. Uzman rehber öğretmenlerimiz hem bireysel hem de grup rehberliği yaparak öğrencilerimizin moral ve motivasyonunu yüksek tutmaya çalışıyor” dedi.

Öğrencilerin etkinliklerden memnun olduğunu da ifade eden Karakuş, “Deşarj oluyorlar. Havaların ısınmasıyla beraber sosyal etkinliklerimizi artıracağız” diye konuştu.

“Çevremden gelen olumsuz cümleler vardı. Burada o konuya değinildi”

Erdemli Eğitim ve Öğretimi Destekleme Kurs Merkezinden faydalanan Ahmet Kayabaşı ise Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu okumak istediğini söyledi. Sürekli motive edilmeye ihtiyaç duyduğunu dile getiren Kayabaşı, “Daha önce de böyle bir etkinlik olmuştu. Geçen sefer geldiğimde de motivasyon konuşmasının faydası olmuştu. Ben zaten devamlı motive olmak zorunda kalan bir insanım. Öyle daha iyi hissediyorum kendimi. Burada da aynı şekilde oldu. Çevremden gelen olumsuz yorumlar, cümleler vardı, burada o konuya değinildi. Yararı oldu. Konser de çok güzel” ifadelerini kullandı.

Hayalinin sınıf öğretmenliği olduğunu söyleyen Serkan Güldal de “Çok güzel, stresime bir nebze de olsa su serpiyor şu an. Sınav stresi var üzerimizde, bir de mezuna kaldık. Yapılan konuşmalardan dolayı biraz daha motiveyim. Ne yapacağımı, planlı olmam gerektiğini, eksiklerimi öğrendim” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.