Mersin (İçel) Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

MEÜ’den TÜBİTAK projelerinde bir başarı daha

MERSİN ÜNİVERSİTESİ ÖĞRETİM ELEMANLARININ TÜBİTAK PROJELERİNDE ELDE ETTİĞİ BAŞARIYA BİR YENİSİ DAHA EKLENDİ. MEÜ MERSİN MESLEK YÜKSEKOKULU ÖĞRETİM ÜYESİ DR. ÖMER FARUK İSLİM’İN YÜRÜTÜCÜSÜ OLDUĞU TÜBİTAK 3501 PROJESİ KABUL EDİLDİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
MEÜ’den TÜBİTAK projelerinde bir başarı daha
93 views
08 Aralık 2020 - 11:00
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

MERSİN (İHA) – Mersin Üniversitesi (MEÜ) öğretim elemanlarının TÜBİTAK projelerinde elde ettiği başarıya bir yenisi daha eklendi. MEÜ Mersin Meslek Yüksekokulu Öğretim Üyesi Dr. Ömer Faruk İslim’in yürütücüsü olduğu TÜBİTAK 3501 projesi kabul edildi.

MEÜ’den yapılan açıklamaya göre, Mersin Meslek Yüksekokulu öğretim elemanlarından Dr. Öğr. Üyesi Ömer Faruk İslim’in yürütücüsü olduğu “Öğrenme Güçlüğü Yaşayan Ortaokul Öğrencilerinin Fen Bilimleri ve Matematik Öğretiminin Artırılmış Gerçeklik ile Desteklenmesi” başlıklı TUBİTAK 3501 projesi kabul edildi.

Projenin kabulü dolayısıyla gerçekleştirilen törende, Mersin Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Serkan Şendağ tarafından İslim’e teşekkür belgesi takdim edildi.

Projede, öğrenme güçlüğü yaşayan ortaokul öğrencilerinin fen ve matematik alanlarında yaşadıkları sorunların çözümüne yönelik olarak artırılmış gerçeklik uygulamalarının geliştirilmesi hedefleniyor. Projede ayrıca, Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi Dr. Öğr. Üyesi Bilal Özçakır, Ordu Üniversitesi Dr. Öğr. Üyesi Gülşah Uluay, Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Dr. Öğr. Üyesi Neşe Sevim, Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Dr. Öğr. Üyesi Zeki Öğdem, Gazi Üniversitesinden Dr. Ufuk Özkubat, Dr. Hanifi Sanır ve Dr. Ebru Solmaz ile Ortadoğu Üniversitesinden araştırmacı, Prof. Dr. Kürşat Çağıltay danışman olarak görev alıyor.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.