Mersin (İçel) Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

VM Medical Park Mersin Hastanesi çalışanları aşı oluyor

KORONA VİRÜSE KARŞI 14 OCAK PERŞEMBE GÜNÜ HASTANELERDE SAĞLIK ÇALIŞANLARINA YÖNELİK BAŞLAYAN TÜRKİYE’DEKİ AŞI KAMPANYASI ÇERÇEVESİNDE VM MEDİCAL PARK MERSİN HASTANESİ ÇALIŞANLARI DA AŞI OLUYOR. COVİD-19 AŞISINI YAPTIRAN HASTANE BAŞHEKİMİ DR. NESLİHAN GÜNAŞAN, AŞININ TEST YÖNTEMLERİ VE ÖNLEYİCİ TEDBİRLER İLE BİRLEŞTİRİLDİĞİNDE SALGININ KONTROL ALTINA ALINMASINDA KRİTİK BİR ARAÇ OLDUĞUNU SÖYLEDİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
VM Medical Park Mersin Hastanesi çalışanları aşı oluyor
77 views
19 Ocak 2021 - 13:00
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

19 aşısını yaptıran hastane Başhekimi Dr. Neslihan Günaşan, aşının test yöntemleri ve önleyici tedbirler ile birleştirildiğinde salgının kontrol altına alınmasında kritik bir araç olduğunu söyledi.

Korona virüs (Covid-19) pandemisine karşı geliştirilen ve Sağlık Bakanlığı tarafından Çin’den getirtilen aşılar, Mersin’deki hastanelerde sağlık çalışanlarına uygulanmaya devam ediliyor. Bu kapsamda, VM Medical Park Mersin Hastanesindeki sağlık çalışanlarının aşılama işlemleri de sürüyor. Covid-19 aşısı olan VM Medical Park Mersin Hastanesi Başhekimi Dr. Neslihan Günaşan, “Ülkemizin Covid-19 salgını ile etkin mücadelesine katkıda bulunabilmek ve virüsün daha fazla toplumsal yayılımına engel olmak amacıyla öncelikle sağlık çalışanlarımız olmak üzere aşılamalar başlatıldı. Çalışanlarımızı, ailelerini, sağlık mesleği mensuplarımızı ve toplum sağlığını koruyacak şekilde hastane olarak da gerekli tedbirleri almaktayız” dedi.

“Vücut hasta olmadan mücadele ediyor”

Başhekim Günaşan, korona ve benzeri tarzdaki virüslerin aşılarının geliştirilmesindeki temel prensibin, vücuda antijenlerin zayıflatılmış formları verilerek bağışıklık sisteminin antijene karşı koruyucu reaksiyon geliştirmesi ve bu yolla hafızasına kaydetmesini sağlamak olduğunu söyledi. Böylece bağışıklık sisteminin daha sonra bu mikroorganizma ile karşılaştığında hasta olmadan onları tanıyarak mücadeleye başlayacağını belirten Günaşan, Covid-19 aşısının etkili test yöntemleri ve önleyici tedbirler ile birleştirildiğinde salgının kontrol altına alınmasında ve bir adım ileri gidilmesinde kritik bir araç olacağını ifade etti. Günaşan, “Dünya Sağlık Örgütü gibi güvenilir kaynakları ve Sağlık Bakanlığı tarafından paylaşılan bilgileri takip etmek, bu süreçte izlenecek yol haritası bakımından önemli kıstaslardır” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.