Mersin (İçel) Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Yılbor’da hedef Endonezya pazarı

ENDONEZYA CUMHURİYETİ ANKARA BÜYÜKELÇİSİ LALU MUHAMAD IQBAL, YILBOR PLASTİK BORU FABRİKASINI ZİYARET EDEREK YÖNETİM KURULU ÜYESİ HASAN YILDIRIM’DAN BİLGİ ALDI. YILDIRIM, “ENDONEZYA BİZİM İÇİN ÇOK BÜYÜK VE ÖNEMLİ BİR PAZAR. ENDONEZYA’DA ÇALIŞMALAR YAPMAK İSTİYORUZ” DEDİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Yılbor’da hedef Endonezya pazarı
52 views
18 Ocak 2021 - 11:50
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Endonezya Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Lalu Muhamad Iqbal, Yılbor Plastik Boru Fabrikasını ziyaret ederek Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Yıldırım’dan bilgi aldı. Yıldırım, “Endonezya bizim için çok büyük ve önemli bir pazar. Endonezya’da çalışmalar yapmak istiyoruz” dedi.

İhracata büyük önem veren Yılbor Plastik Boru, Endonezya’nın Ankara Büyükelçisi Lalu Muhamad Iqbal ile Mersin-Tarsus Organize Sanayi Bölgesi (MTOSB) Yönetim Kurulu Başkanı Sabri Tekli’yi fabrika binasında misafir ederek üretim hatlarında yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Fabrikanın, MTSOB içerisinde 2008 yılında faaliyete geçtiğini ifade eden Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Yıldırım, “Firmamız toplam 150 çalışanımızla 65 bin metrekarelik alanda faaliyet göstermektedir. 2018 yılında ihracat satışları, toplam satışlarda yüzde 40’lık bir paya sahipken, 2019 yılında bu pay yüzde 60 civarına ulaşmıştır. Yıllık 60 bin ton üretim kapasitesine sahip olan firmamız, inşaat sektörüne yönelik ürünlerin üretimini gerçekleştirmektedir. Firmamızda inşaat sektörüne yönelik alt ve üst yapı gurubunda yer alan tüm ürünler giriş kontrolden başlayarak sevkiyata kadar tüm aşamalar EN ürün standartları ve ISO 9000 standartları göz önünde bulundurularak akredite laboratuvar gözetiminde üretilmektedir. Üst yapı grubunda PVC Atık Su Boru & Ek Parçaları, PPRC ve Kompozit Boru & Ek Parçaları üretimi gerçekleştirmektedir. Bununla birlikte, alt yapı grubunda yer alan PE100 ve PVC Temiz Su Borusu imalatı gerçekleştirmektedir” diye konuştu.

“Endonezya pazarına açılmak istiyoruz”

Endonezya Pazarına açılmak istediklerini belirten Yıldırım, “Yıllık olarak 13 milyon dolarlık bir ihracat hacmimiz var. 2020 yılında ihracat ağırlığımız olan ülkeler arasında Nijerya, Libya, Lübnan, Özbekistan, Türkmenistan, Gürcistan, Makedonya, Kosova, KKTC, Irak, Suriye, Katar, Romanya ve Azerbaycan bulunuyordu. 2021 yılında yeni pazar arayışındayız. Bu anlamda Endonezya bizim için çok büyük ve önemli bir pazar. Sizlerin de destekleri ile Endonezya’da çalışmalar yapmak istiyoruz. Sizlerle ikili ilişkilerimizi geliştirerek yürüteceğimiz çalışmaların her iki ülke için de faydalı olacağı görüşündeyiz. İhracat tecrübemiz oldukça yüksek ve dış pazardaki ağırlığımızı sürdürmeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Büyükelçi Iqbal ise yapılan çalışmaları üretim hatları başında inceleyerek, “Önümüzdeki günlerde Mersin’in liman avantajını da kullanarak her iki ülke açısından olumlu çalışmalara imza atacağız. İki ülkenin ticari hacminin artmasında siz iş adamlarımıza büyük görev düşüyor. Pandemi döneminin sona ermesi ile birlikte iş adamlarımızı bir araya getirecek projeler için çalışmaya başlayacağız” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.