Mersin (İçel) Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

‘Cehaletin elinden bir kız çocuğunu daha çekip alsak’ dedi, kitabıyla kampanya başlattı

‘RUHUMA MEKTUPLAR’ İSİMLİ İLK ŞİİR KİTABININ TÜM GELİRLERİNİ VE TELİF HAKLARINI, İHTİYACI OLAN ÇOCUKLARIN EĞİTİM DESTEĞİ ALABİLMELERİ İÇİN BAĞIŞLAYAN MERSİNLİ İŞ İNSANI SAİT DERVİŞOĞLU, BAŞLATTIĞI KAMPANYA İLE DE KAPI KAPI GEZİP İŞ İNSANLARINA KİTABINI HEDİYE EDİYOR VE TABLET BİLGİSAYAR DESTEĞİ ALARAK ÇOCUKLARA ULAŞTIRIYOR.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
‘Cehaletin elinden bir kız çocuğunu daha çekip alsak’ dedi, kitabıyla kampanya başlattı
71 views
29 Aralık 2020 - 12:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

MERSİN (İHA) – ‘Ruhuma Mektuplar’ isimli ilk şiir kitabının tüm gelirlerini ve telif haklarını, ihtiyacı olan çocukların eğitim desteği alabilmeleri için bağışlayan Mersinli iş insanı Sait Dervişoğlu, başlattığı kampanya ile de kapı kapı gezip iş insanlarına kitabını hediye ediyor ve tablet bilgisayar desteği alarak çocuklara ulaştırıyor.

Mersin’de uluslararası ticaret yapan bir firmanın yöneticilerinden olan 41 yaşındaki Sait Dervişoğlu, örnek bir projeye imza attı. Yazdığı şiirlerden oluşan ‘Ruhuma Mektuplar’ isimli ilk kitabı yayınlanan Dervişoğlu, “Cehaletin elinden bir kız çocuğunu daha çekip alsak” sloganıyla bir kampanya başlattı. Kitabının tüm gelirlerini ve telif haklarını çocukların eğitimi için bağışlayan iş insanı Dervişoğlu, bununla da yetinmeyerek, pandemi sürecinde maddi yetersizlikler nedeniyle online eğitime erişemeyen kız çocuklarına tablet bilgisayar sağlamak için harekete geçti. Mersin’deki iş insanlara giderek kitabını hediye eden ve kampanyasına destek isteyen Dervişoğlu, şu ana kadar elde ettiği tablet bilgisayarları kız çocuklarına ulaştırmaya başladı.

“Hedefimiz en bin tablet”

Kampanyasıyla ilgili bilgi veren Dervişoğlu, “İçinde bulunduğumuz zor pandemi koşullarında bilgisayarı olmadığı için eğitimden uzak kalan yardıma muhtaç çocuklarımızın eğitimlerine devam edebilmesi için tablet bilgisayar yardımı yapıyoruz. ‘Ruhuma Mektuplar’ kitabımın tüm gelirleri ve telif haklarını bu yolda bağışladım. Aynı zamanda Mersinimizin değerli iş insanlarına kitabımı takdim ediyor ve kendilerinden kampanyamıza tablet bilgisayar bağışında bulunmalarını rica ediyorum. Şu ana kadar yüzlerce tabletimiz oldu ve kampanyamız gittikçe büyüyor. Hedefimiz en az bin tablet. Tabletleri düşük gelirli bölgelerdeki okul müdürleri ile istişare ederek, en çok ihtiyacı olan öğrencilere belirlediğimiz günde bizzat kendi elimle teslim ediyorum. Bu projeyi hiçbir tarafı, siyasi boyutu, ırkı ve rengi olmadan herkese eşit uzaklıkta şeffaflık ile yürütüyoruz” dedi.

“Cehaletin elinden bir kız çocuğunu daha çekip alsak”

Kampanyayı, tüm çocukların eğitim desteği alabilmeleri için başlattığını belirten Dervişoğlu, “El ele verelim, çocukların gülümsemesini ve eğitimlerinden mahrum kalmamalarını sağlayalım. ‘Cehaletin elinden bir kız çocuğunu daha çekip alsak’ sloganıyla çıktığımız bu yolda, maddi yetersizliklerden dolayı tablet bilgisayarı olmadığı için pandemi sürecinde online eğitime erişemeyen kız çocuklarımızı bilgisayarlarına kavuşturuyoruz. Verdikleri bu anlamlı destekten ötürü kıymetli dostlarım ve Mersinimizin çok değerli iş insanlarına minnettarım” diye konuştu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.