Mersin (İçel) Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
AkhisarsporMKE AnkaragücüAytemiz AlanyasporAntalyasporİstanbul BaşakşehirBeşiktaşBursasporErzurum BBÇaykur RizesporFenerbahçeGalatasarayGöztepeKasımpaşaKayserisporAtiker KonyasporTrabzonsporDemir Grup SivassporYeni Malatyaspor

Mezitli Belediye Meclisinde İsrail’e kınama

MEZİTLİ BELEDİYESİ MECLİS ÜYELERİ, BİR BİLDİRİ YAYINLAYARAK İSRAİL’İN FİLİSTİN’E KARŞI SERGİLEDİĞİ SALDIRGAN TAVRINI KINADI. BİLDİRİ İLE İSRAİL’İN SERGİLEDİĞİ SALDIRGANLIĞA VE FİLİSTİN HALKINA YAPMIŞ OLDUĞU ZULME KARŞI DURMAYA DAVET EDİLEREK, “FİLİSTİN DAVASINI VE KARDEŞ FİLİSTİN HALKININ HAKLI ÖZGÜRLÜK, ADALET, HUKUK VE BAĞIMSIZLIK MÜCADELESİNİ SAVUNMAYA DEVAM EDECEĞİZ” DENİLDİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Mezitli Belediye Meclisinde İsrail’e kınama
97 views
18 Mayıs 2021 - 11:50
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Mezitli Belediyesi Meclis Üyeleri, bir bildiri yayınlayarak İsrail’in Filistin’e karşı sergilediği saldırgan tavrını kınadı. Bildiri ile İsrail’in sergilediği saldırganlığa ve Filistin halkına yapmış olduğu zulme karşı durmaya davet edilerek, “Filistin davasını ve kardeş Filistin halkının haklı özgürlük, adalet, hukuk ve bağımsızlık mücadelesini savunmaya devam edeceğiz” denildi.

Mezitli Belediyesi Mayıs Ayı Olağan Meclis Toplantısı, Belediye Başkanı Neşet Tarhan başkanlığında yapıldı. Toplantıda, meclis üyeleri ortak bir bildiri yayınlayarak, İsrail’i kınadı. Cumhuriyet Halk Partisi, Milliyetçi Hareket Partisi ve Adalet ve Kalkınma Partisi adına hazırlanan ortak bildiriyi, meclis adına CHP grup sözcüsü Ali Büyüker okudu.

Bildiride şu ifadeler yer aldı:

“Mescid-i Aksa ve çevresinde İsrail’in arife günü başlattığı, kadınlar ve çocuklar dahil çok sayıda masum Filistinlinin yaralanmasına ve hayatını kaybetmesine sebep olan menfur saldırıları kınıyoruz. Bayram günlerinde sürdürülen ve Gazze’ye de yöneltilen saldırılar çok vahim bir boyuta ulaşmıştır. Olaylar sonucu yaralanan ve yaşamını yitiren Filistinlilerin sayısı her geçen gün artmaktadır. İsrail’in bu saldırıları, en kutsal hak olan yaşam hakkının ihlalidir. Filistinlilerin nesiller boyu yaşadıkları topraklara el konulmasını hedefleyen bu saldırılar orantısız güç kullanılarak hukuk dışı bir oldubitti oluşturmaya yöneliktir. İsrail’in bu gayri insani saldırılarını şiddetle kınıyor, Birleşmiş Miletlerin, saldırıların durdurulması için uluslararası hukuk ve temel insan hakları hukuku çerçevesinde yaptığı çağrıyı destekliyoruz.”

Kudüs’te ve Gazze’de son bir haftadır devam eden İsrail saldırganlığının, BM kararlarına aykırı şekilde sürdürülen işgalin ve hukuk tanımazlığın geldiği son noktayı gözler önüne serdiği vurgulanan bildiride, “Filistin topraklarında işlenen bu suçlardan İsrail’in hesap vermesi, suçların sorumlularının tespit edilerek yaygınlaşması ve cezalandırılması için uluslararası toplumun birlikte hareket etme zamanı gelmiştir. Bu çerçevede Uluslararası Ceza Mahkemelerinin ivedilikle harekete geçmesini talep ediyor, bu maksatlarla yaşama ve insan hakkına saygı duyan herkesi sorumluluk üstlenmeye çağırıyoruz. Artık İsrail’e karşı net, güçlü ve etkili bir tavır alınması şarttır” denildi.

Bildiri sonrası konuşan Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan da Filistin halkına karşı yapılan saldırıyı kınadığına vurgu yaparak, “Hepimiz dünyada barışın hakim olması için çalışmalıyız. Hiçbir insanın öldürülmesine, hiçbir canlının zarar görmesine sessiz kalmamalıyız. Barışı savunanlar olarak hep birlikte İsrail’in bu saldırganlığına karşı tepki göstermeliyiz” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.